Cannes Young Lions’da Türkiye’yi temsil edecekler

İletişim profesyonellerine yönelik olan ve dünyanın en önemli uluslararası reklam festivali kabul edilen Cannes Lions, sektöre ilham verecek genç yetenekleri de bir araya getiriyor. Bu yıl film kategorisinde Türkiye birincisi olan Puck Ajans ekibinden Melis Gökçen ve Burcu Tamer’in “Hayvan Hakları”nı savunan kısa film çalışmaları Cannes Young Lions’da Türkiye’yi temsil edecek.

94 ülkeden 12 bin kişiyi bir araya getiren dünyanın en büyük organizasyonlarından Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali, bu yıl yine dünyanın en yetenekli ve başarılı genç iletişimcilerini ağırlayacak. Festivalin genç profesyonellere yönelik Cannes Young Lions elemelerinde ise, bu yıl Türkiye’yi film dalında Puck Ajans ekibi temsil ediyor. Çektikleri kısa filmle Türkiye birincisi olan Melis Gökçen ve Burcu Tamer, Cannes’da uluslararası iletişim sektörünün genç ve başarılı yetenekleriyle yarışacak.

Türkiye temsilciliğini Doğan Burda’nın üstlendiği, Cannes Lions Uluslararası Reklam Festivali’nin genç profesyonellere yönelik bölümü olan Cannes Young Lions’a 28-30 yaş ve altı pazarlama iletişimi profesyonelleri katılabiliyor. Ödüller basın kategorisinde; sanat yönetmeni ve reklam yazarı, siber kategorisinde; web programcısı ve reklam yazarı, film kategorisinde editör ve reklam yazarlarından oluşan iki kişilik ekiplere veriliyor.

İLGİLİ HABERLER