Bunları dinlemeden dönmeyin!

15-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 61’inci Can­nes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali için geri sayım başladı. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce reklam ve pazarlama profesyonelini bir araya getiren festivale bu yıl 200’den fazla Türk delegenin katılımı bekleniyor.

Peki, katılımcılar kocaman bir haftayı verimli bir şekilde nasıl geçirecek? 15-21 Haziran arası şehrin dört bir yanında etkinlikler seli sürüp giderken sabahları hangi oturum peşine düşülmeli, geceleri ise hangi parti için hazırlanmalı?

İşte Marketing Türkiye 2014 Cannes Lions kaçırılmaması gereken etkinlikler listesi:

15 Haziran / 12:00-12:45: Twitter’ın Global Marka Strateji Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Joel Lanenfeld’in sunumu #Live Storytelling oturumunda dinleyebilirsiniz. X-Men serisinde canlandırdığı Profesör Charles Xavier rolüyle tanınan dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Sir Patrick Stewart da, oturumunda yer alan isimler arasında olacak. BBDO Kuzey Amerika Başkan ve CEO’su David Lubars’ın yanı sıra TBWA’in Global Kreatif Direktörü Rob Schwartz’nın yer alacağı #Live Storytellin oturumu, dijitalleşen çağ ile birlikte yeni hikaye anlatma yollarını masaya yatıracak.

15 Haziran / 13:00-13:45 / Grand Audi: İlk günün programında yer alan “Sport as a Source for Global Creativity” başlıklı sunum ise spor tutkunu reklam ve pazarlama pro­fesyonelinin kaçırmaması gereken etkinlikler arasında. Almap BBDO Başkanı Marcello Sarpa’nın ve Fransa eski milli takım kaptanı Marcel Desailly’nin yer aldığı oturum spor ve yaratıcılığın şifrelerini paylaşacak.

15 Haziran / 16:00-16:45 / Grand Audi: Hakuhodo Inc’in Baş Kreatif Direktörü  Morihiko Hasebe  geleceğin ajans modelini “Agency Model 2024” başlıklı oturumda paylaşacak.  

16 Haziran/ 17:00 – 17:45 / Debussy : Crispin Porter + Bogusky’nin eski kreatif direktörü, şimdiki Ajans Başkanı Chuck Porter ve  DDB Worldwide Ajans ağlarının Onursal Yönetim Kurulu Başkanı Keith Reingard’ın sunumlarının yer aldığı Can­nes Lions’un ikinci günü merak edilen oturumlar arasında. İkinci gün akşam saatlerinde ise Yaratıcı Etkinlik, PR, Direk, Promosyon ve Aktivasyon Lions’ları sahiplerini bulacak.

17 Haziran / 12:00-12:45 / Grand Audi13 yıllık Google tecrübesinin ardından Yahoo’nun başına geçerek Yahoo’yu küllerinden tekrar doğuran kadın olarak anılan Marissa Mayer’in sunumu  festivalin üçüncü günü dinleyicilerin ilgisini çekecek bir başka etkinlik…

17 Haziran / 13:00-13:45 / Debussy: Bitcoin ile ilgili bir çok girişime yatırım yapanAndreessen Horowitz Başkan Yardımcısı Ben Horowitz, Translatıon: Technology, Culture, And Consumer Adoptıon: Learnıng To Read The Cultural Landscape” başlıklı oturumla katılımcıları bekleyen isimler arasında.

17 Haziran / 15:00-15:45 / Debussy: National Geographic kanalında “Zihin oyunları” adlı bölümün sunuculuğunu yapan ve kendini tekno-filozof olarak tanımlayan Jason Silvia’nın oturumu dinlenmesi gereken önemli sunumlardan.

18 Haziran / 13:00-13:45 / Grand Audi: Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve artist Courtney Love’un konuk olacağı oturum, Grey sponsorluğunda düzenleniyor. Oturumun başlığı “ 8th Annual Grey Music Seminar”.

18 Haziran / 12:00-12:45 / Grand Audi: Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Therones televizyon dizisinin yapımcıları ve senaristlerinin misafir edileceği “The Power of Story”  oturumuna büyük ilgi gösterilmesi bekleniyor.

18 Haziran / 15:00-15:45 / Debussy: Nike, Dr Dre, Unilever, L’Oréal, MasterCard, Samsung, Coca-Cola gibi markaların dijital reklamlarını yapan R/GA  kurucusu ve CEO’su Bob Greenberg merakla beklenen isimlerden.

19 Haziran / Grand Audi – Debussy: Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde, bu yıl beşinci gün Brezilya yaratıcılık günü olarak kutlanacak. Zira Brezilya 2013 Cannes Report’un verilerine göre bu güne kadar 114 Lions ödülüne layık görülmüş. Brezilya’nın dünyada en kreatif ikinci ülke ve Sao Paulo’nun da dünyadaki en kreatif şehir olduğu söyleniyor. 19 Haziran günü “Brazil Day” ismiyle düzenlenen programda Brezilya’nın inovasyonuna ve geleceğine dair bir keşif yapılacak. Programa 2016 Rio de Jenerio Olimpiyatları görsel kimliğini tasarlayan Tatil Designing Ideas’ın kreatif direktörü Fred Gelli’nin yanı sıra ABD dışındaki ilk ofisini Brezilya’da açan CP+B’nin eş kurucusu ve başkanı Chuck Porter konuk olacak. “Brazil Day” dahilinde DM9 DDB’den Laura Chiavone, Alchemists’in kurucusu Mauricio Mota, JWT Brazil CEO’sı Ezra Geld ve daha birçok Brezilyalı reklam profesyonelinin söz olacağı oturumlar düzenlenecek.

20 Haziran / 10:00-10:45 / Grand Audi : Dünyanın en büyük bağımsız ajansı Wieden + Kennedy ise 20 Haziran günü Global Baş Kreatif Direktörü Collen Decourcy ve Ajans Başkanı Dave Luhr ile bir oturum düzenleyecek ajanslar arasında.

20 Haziran / 16:15-17:00 / Grand Audi Manhattan merkezli kreatif ajans Droga5’in Kurucusu David Droga ve BBH’in kurucusu Sir John Hegarty ise “What’s Great, What’s Not, What’s Next?” oturum başlığıyla son günün kariyerleriyle efsaneleşmiş konuşmacılarından.

İLGİLİ HABERLER