Borsa İstanbul’un ilk reklam filminde ünlü isimler yer aldı

Borsa İstanbul için Havas Engage İstanbul’un hazırladığı ilk reklam filminde, ekonomiye yön veren ve konusunda uzman ünlü isimler yer aldı. Bu isimler arasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni ve İTİCÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, Doğuş Holding Strateji Bölüm Başkanı ve Para Durumu Platformu kurucusu Özlem Denizmen yer alıyor.
Bu isimlerin yoğun programları arasında oldukça sıkışık bir çekim takviminde gerçekleşen reklam filminde, Kütahya’dan Galata’ya, Van’dan Kapalıçarşı’ya kadar pek çok mekân kullanıldı ve kelimenin gerçek anlamıyla zamanla yarışıldı. Bazı günler üç ayrı ekip, üç önemli isimle, üç farklı mekânda aynı zamanda çekim yaptı.
Çekimler, kış sonuna denk gelmesine rağmen büyük bir şans eseri güneşli havalarda gerçekleşti. Hatta Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın katılımıyla gerçekleşen Galata planlarında, hava sadece 15-20 dakikalığına açtı ve tam bu sürede, olağanüstü bir koordinasyon sayesinde çekim tamamlanmış oldu.

Yönetmenliğini Levent Onan’ın üstlendiği reklam filminin künyesi şöyle:
Reklamveren Temsilcisi: Borsa İstanbul / Uğur Batı – Kurumsal İletişim Müdürü, Murat Oktay- Kurumsal İletişim Müdür Yardımcısı, Şaha Burcu Baygül Özpınar- Müdür Yardımcısı
Reklam Ajansı: Havas Engage İstanbul / Gülru Berk – Genel Müdür
Yaratıcı Yönetmen: Ediz Kurtbarlas
Yaratıcı Grup: Serhat Ayazgül, Ruhi Topçuoğlu
Korcan Yıkılmaz, Bekir Bolat, Merve Küçükerden, Tuba Altuntaş, Gamze Kaplan, Sema Şimşek, Ertan Ene, Marcel Weninger, Uğur Batı
Müşteri İlişkileri: Gül Akbal Şeref, Gökçe Er
Dijital Projeler: Melahat Parlak, Mert Maviş
Ajans Prodüktörü: Özge Göksel
Yapım Şirketi: 4 Films
Yönetmen: Levent Onan
Prodüktör: Gökalp Gökulu
Müzik: Ömer Ahunbay
Kullanılan Mecra: TV, Basın, Outdoor, İnternet

İLGİLİ HABERLER