Blog ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Bumerang Ödülleri’nde blogların “en”lerini belirlendi. Yapı Kredi Nuvo ana sponsorluğunda IKSV Salon’da düzenlenen ödül töreninde, Bumerang Ödülleri sahiplerine verildi. Blogların “en”lerinin ödüllendirilediği gecede blog’lar, 7 farklı kategoride yarıştı. 600’e yakın başvuru alan ve 70 bini aşkın SMS’in gönderildiği yarışmada adaylar, içlerinde Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, Marka Danışmanı Fatoş Karahasan ile Fatih Çekirge, Fikret Ercan, Bülent Mumay, İzzet Çapa, Pelin Özkan gibi alanında uzman jüri üyelerinin ilk 10’a kalan blogları tek tek değerlendirmesiyle finale ulaştı.

 

Ödül töreninin açılışını yapan Hürriyet İçerik ve Topluluk Sitelerinden Sorumlu Yönetici Erhan Acar, Hürriyet Dünyası olarak blogger’lara destek vermeye devam ettireceklerini belirtti.  Hürriyet Dijital Pazarlama Çözümleri Koordinatörü ve Boomads Kurucu Yöneticisi Haymi Behar ise Bumerang  Ödülleri için katılım sayısının bu yıl da yüksek olmasından mutlu olduklarını, 4’üncüsü düzenlenen Bumerang Ödülleri’nde bu sene 600’ü aşkın blogun değerlendirildiğini belirtti. 

En Tarz Blog, En Sosyal Blog, Yapı Kredi Nuvo En İyi Çıkış Yapan Blog, En İyi Yerel Site, En Uzman Blog, En Çalışkan Site ve En Çalışkan Blog olmak üzere toplam 7 kategoride ödüllerin verildiği gece yoğun katılımla gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu yıl Boomads içerikle pazarlama platformunun en etkin şekilde kullanıldığı projelerin ajans ve reklamverenleri de ödüllendirildi.

4’üncü Bumerang Ödülleri’nin kazanan isimleri :

En Tarz Blog kategorisinin birincisi sesliyemek.com

En Sosyal Blog kategorisinin birincisi biradambirbebek.com

Yapı Kredi Nuvo En İyi Çıkış Yapan Blog kategorisinin birincisi kesfetsene.com

En İyi Yerel Site kategorisinin birincisi www.burdurweb.com

En Uzman Site kategorisinin birincisi oitheblog.com

En Çalışkan Site kategorisinin birincisi uzakrota.com

En Çalışkan Blog kategorisinin birincisi yoldaolmak.com

Ödüllü Ajans ve Reklamverenler:

En İyi Deneyim Projesi: Loreal & Mec Global

En İyi Content Seeding Projesi : Samsung ve Vivaki Türkiye

En İyi Sosyal Medya Pojesi : Kia & Time Digital

En İyi Entegre Boomads Kullanımı: Unilever Türkiye & Mindshare

İLGİLİ HABERLER