beIN AKADEMİ ilk mezunlarını verdi

Digiturk’ün medyadaki nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla kurduğu ve Kasım 2018’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi iş birliğinde tanıtımını yaptığı beIN AKADEMİ, bahar döneminde hayata geçirdiği iki sertifika programının tamamlanmasıyla ilk mezunlarını verdi.

beIN AKADEMİ çatısı altında Eskişehir Anadolu Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen iki mesleki sertifika programı ilk mezunlarını verdi. Düzenlenen törene Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Digiturk Spor İçeriğinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, İletişim Bilimleri Fakültesi öğretim üyeleri, Digiturk yetkilileri ve öğrenciler katılırken toplam 2 ay süren programları başarıyla tamamlayan katılımcılara başarı sertifikaları verildi.

Teori ve saha eğitimlerini buluşturan programlar

Nisan – Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşen “Muhabirlik ve Sunuculuk” ile “Stüdyo ve Reji” eğitim programlarına toplam 16 kişi katılırken, öğrenciler için uygulamalı eğitim yaklaşımı kapsamında saha çalışmaları düzenlendi. Öğrenciler, 24 Mayıs 2019’da oynanan Beşiktaş – Kasımpaşa ve 26 Mayıs 2019’da Fenerbahçe ile Antalyaspor’u karşı karşıya getiren Süper Lig karşılaşmalarında beIN SPORTS ekiplerinin gözetiminde saha çalışması yaptılar.

25 Mayıs’ta ise katılımcılar, İstanbul’daki beIN SPORTS stüdyolarında kanalın sunucu, editör, yorumcu ve teknik ekipleri ile bir araya geldiler; teknik altyapıyı ve stüdyoları incelediler. 2 ay süren program kapsamında öğrenciler ayrıca AVID, EVS, Sony ve VIZRT gibi özel sektör şirketlerinden burs ve eğitim desteği de aldılar.

İLGİLİ HABERLER