Barış Aydın yeniden başkanlık koltuğunda

Barış Aydın, Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Olağan Genel Kurulu’nda oybirliği ile yeniden başkanlığa getirildi. Genel kurulda konuşan Barış Aydın, hedeflerinin gelecek yıllarda Anadolu’nun dört yanından sanayici ve iş adamlarını ASİAD bünyesine katarak “Anadolu Sanayici İş Adamları Federasyonu” haline gelmek olduğunu bildirerek, “ASİAD sadece Ankara’da değil, tüm Türkiye’de etkili bir STK haline gelecek” dedi.

ASİAD’ın Sivil Toplum Kuruluşları (STK) için örnek olacak yeni merkez binasında gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantısı, Soma maden kazasında hayatını kaybeden madencilerin de anıldığı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divan heyetinin oluşturulması ile gündem maddelerine geçilen toplantıya ASİAD Kurucu Başkanı Veli Sarıtoprak başkanlık etti.

Toplantıda 2013 yılı yönetim, denetim raporlarının ve 2014 tahmini bütçe sunumlarının yapılmasıyla dernek organlarının seçimine geçildi. Divana sunulan tek önergenin görüşmeye açılması ve kabulü ile Barış Aydın yeniden ASİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. Aydın, amaçlarının ASİAD’ı kısa sürede eski parlak günlerine kavuşturmak olduğunu ifade etti. ASİAD’ın yönetim kurulu ve üyelerinden aldığı güçle hızla büyüyeceğinden emin olduğunu söyleyen Aydın, sadece Ankara’da değil tüm Türkiye’de etkili bir STK haline geleceklerini vurguladı.

ASİAD’ın Vehbi Koç, Sakıp Sabancı gibi Türkiye’nin önemli iş adamlarını, büyük devlet adamlarını ağırlamış, Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu söyleyen Aydın, derneğe bir süredir kaybettiği prestiji yeniden kazandırmak için çalışacaklarını belirtti.

İLGİLİ HABERLER