Bahçeli bir ev istiyorsan: Asmalı Bahçe Şehir

Bahçeli ev konusunda öncü isimlerden olan Dekar Gayrimenkul A.Ş., Demiröz Grup ile birlikte inşa ettiği, şu ana kadar hayata geçireceği en büyük bahçeli konut projesi olacak Asmalı Bahçe Şehir projesini tanıttı. 600 milyon TL’lik yatırımla gerçekleştirilecek, 499 adet konut ve 48 adet ticari üniteden oluşan proje, avantajlı lansman fiyatlarıyla görücüye çıktı.

Bahçeli bir ev sahibi olmayı hayalden gerçeğe dönüştüren Asmalı Bahçe Şehir, Bahçeşehir’de, 91 bin metrekare büyüklüğünde bir arazide, 600 milyon TL yatırım ile gerçekleştirilecek. Şu ana kadar, 499 adet konut ve 48 adet ticari ünite yer alacak. Projede yer alan 499 konutun 443 adedi bahçeli ev, 56 adedi ise 1 apartman bloğunda bulunan apartman daireleri olacak.  Proje brüt 93 m²’den 214 m²’ye kadar alternatifli dubleks ve tek katlı konutların olduğu az katlı binalar ile birbirinden farklı alternatifler sunuyor. Asmalı Bahçe Şehir projesinin ilk etap teslimleri 2018 Temmuz’da, projenin tamamının ise 2020’de teslim edilmesi öngörülüyor.

Avantajlı Lansman Fiyatlarıyla Satışa Sunuluyor
Halkbank, Türkiye İş bankası ve Yapı Kredi Bankası ile özel kredi anlaşması olan projede peşin ve banka kredili alımlarda lansman dönemine özel yüzde 20 indirim sağlanıyor. Asmalı Bahçe Şehir’de, ilk etapta 2+1, 3+1 ve 4+1 bahçeli ev seçenekleri satışa çıkıyor.

Lokasyon Avantajları
Bahçeşehir’deki depreme dayanıklı şehir planlaması ve 300 bin metrekare büyüklüğündeki Bahçeşehir Göleti, projeye ayrı bir değer katıyor. Aynı zamanda Bahçeşehir’in TEM karayolunun yanında konumlanması, içinden Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan tek demiryolunun geçmesi ve Atatürk Havalimanı’na olan yakınlığı da lokasyon avantajları sağlıyor. Yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının Bahçeşehir’in yanından geçmesi ve bu sayede yeni havalimanına en yakın modern yerleşim bölgelerinden biri olması da lokasyonun ciddi avantajları arasında sayılıyor. Ayrıca yapımına devam edilen metro hattı da Bahçeşehir lokasyonunu bahçeli bir ev sahibi olmak isteyenler için çok cazip kılıyor.

Yeni Bir Yaşam Konsepti 
Asmalı Bahçe Şehir projesinde konut sahibi olan kişiler bahçeli bir hayatın yanı sıra birbirinden farklı imkanlar sunan sosyal hayatı ile de yeni bir hayata adım atacaklar. Projenin içerisinde 4 futbol sahası büyüklüğünde bir açık park alanı bulunuyor.

Bu park alanı içinde yürüyüş ve bisiklet yolları, 2 adet çocuk oyun parkı, bir adet manzaraya hâkim seyir tepesi, 2 adet tenis kortu, 1 adet basketbol/voleybol sahası, 1 adet futbol sahası, evcil hayvan gezdirme parkuru ve 1 adet de yetişkinler için aletli spor alanı bulunacak.

Projede apartman bloğunun giriş katında bulunan 1.800 metrekarelik bir kapalı sosyal tesisinde 1 açık 1 kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odaları, fitness salonu, çocuk oyun odası ve kafe yer alacak. Diğer bir havuz bölgesinde ise yarı olimpik bir açık yüzme havuzu daha bulunacak. Alışveriş ihtiyaçlarını en üst düzeyde gidermek amacıyla ise proje içerisinde 400 metre uzunluğunda 48 adet dükkândan oluşan bir alışveriş caddesi yerini alacak.

Dekar’ın Bugüne Kadar Gerçekleştirdiği En Büyük Proje Olacak
Dekar Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, projeye ilişkin yaptığı açıklamada, Asmalı Bahçe Şehir projesinin, Dekar’ın daha önceki projeleri gibi, “az katlı bahçeli yaşam” konsepti ile sektöre farklı bir soluk getirmeye devam edeceğini belirtti.

Asmalı Bahçe Şehir projesi için uzun zamandır çalıştıklarını belirten Salih Kuzu, şunları söyledi:“Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz en büyük proje olacak. Bahçeşehir’de 91 bin m² büyüklüğünde bir arazide, 499 adet konut ve 48 adet ticari üniteden oluşan bir az katlı konut projesi gerçekleştiriyoruz. Asmalı Bahçe Şehir projesinin yatırım değeri 600 Milyon TL’dir. Bahçeşehir’in de en büyük bahçeli konut projesi Asmalı Bahçe Şehir inşaatının tamamının 2020’de tamamlanmasını planlıyoruz.  Henüz tanıtımı yapılmadan ön talep döneminde yoğun bir ilgi ile karşılaştık.”

İLGİLİ HABERLER