Axess’ten cebe inen kredi kartı!

Türkiye’de ilk defa, Akbank müşterileri başvurdukları Axess ve Wings kartlarının adreslerine ulaşmasını beklemeden, kartlarını internet harcamalarında ve mobil ödemelerde anında kullanmaya başlayabiliyor. Üstelik kart numarası gibi bilgilere fiziksel kartın üzerinde değil sadece mobil uygulamada yer veriliyor.  

Akbank müşterileri artık Axess Mobil, Akbank Mobil, Akbank Internet ve web sayfasından başvurdukları kredi kartlarının dijital versiyonlarına ıslak imza gerekmeksizin mobil uygulamalarından anında erişebilecekler. Ödeme sistemlerinde yeni bir devir başlatan bu yepyeni özellik ile Axess ve Wings sahipleri kartlarını anında kullanmaya, kaybolmayan chip-para kazanmaya, Mil Puan biriktirmeye, yüz binlerce anlaşmalı üye işyerinde taksit ve ayrıcalıklardan faydalanmaya hemen başlayabilecekler.

Akbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce;

yepyeni bir tasarım ile müşterilere sunulan Axess ile ilgili şunları söyledi: “Sektörü ileri taşımak adına Akbank Ödeme Sistemleri’nde de banka genelinde olduğu gibi bütünsel dijital dönüşüm stratejisini hayata geçiriyoruz. Özellikle Covid-19 döneminde müşteri alışkanlarında dijitalleşmeyi ivmelendirecek çok hızlı bir değişim yaşandı. Bu değişim hem alışveriş hem de ödeme yöntemlerine yansıdı. Değişen müşteri alışkanlıkları ve dinamikler bizlere bugüne kadar yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz dijital yatırımların doğruluğunu bir kez daha gösterdi. Dijitalleşmenin hızla yaygınlaştığı ve müşterilerimizin dijital çözümlere eğiliminin daha da arttığı bu dönemde,  dijital ödemeler tecrübemizi arkamıza alarak Türkiye’de bir ilk olacak yepyeni bir ürünün müjdesini sizlerle paylaşmak isterim. Akbank kredi kartlarında artık, kartların anında cebe indiği, benzersiz bir dijital dönem bizleri bekliyor” diyor…

İLGİLİ HABERLER