Avea “iyi futbol izlemeyen çocuk kalmasın!” diyor

Avea, futbola erişim imkanı sınırlı minik taraftarların futbol karşılaşması izlemesine ve iyi taraftarlık kriterlerini öğrenmelerini hizmet etmek üzere planlanan “Türkiye’nin Minikleri, İyi Taraftar” projesinin ikinci ayağına start verdi. “İyi futbol izlemeyen çocuk kalmasın” sloganıyla başlatılan projenin ilkini Üsküdar Belediyesi işbirliği ile yapan Avea, projenin ikinci ayağında Çekmeköy Belediyesi ile işbirliği gerçekleştirdi.  Avea, projenin ikinci ayağında bu defa Çekmeköy ilçesi sınırları içerisinde bugüne kadar stadyumda hiç maça gitmemiş 20 taraftar adayını, ebeveynleri eşliğinde 19 Mart Pazartesi günü gerçekleşen Beşiktaş-Manisaspor futbol karşılaşmasında ağırladı. 
Maç öncesi ise, Avea Genel Müdürlük binasında eğitmenleriyle bir araya gelen 9-12 yaş aralığındaki çocuklar, Avea’nın Maçka Merkez Binası’nda konunun uzmanı akademisyenlerden iyi taraftarlık eğitimi aldı. Eğitimin ardından İnönü Stadyumu’ndaki Beşiktaş-Manisaspor karşılaşmasını izleyen çocuklar, iyi taraftar olmanın mutluluğunu yaşadılar. 
 
Beşiktaş Tribünü’nden izledikleri karşılaşma sırasında “Türkiye’nin Minikleri, İyi Taraftar” tişörtleri giyen miniklerin heyecanına tanıklık etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, “Türkiye’nin Minikleri, İyi Taraftar”  projesi de Avea olarak heyecanlandığımız projeler arasında yer almaktadır. Proje çerçevesinde verilecek eğitimlerle 2012 yılında 1000 çocuğa ulaşmayı ve hayatlarına farklı bir renk katmayı arzu ediyoruz. Avea olarak spor ve Türk futbolunun gelişmesi için 10 yıldır kesintisiz sponsorluk desteği vermekteyiz. Türkiye genelinde yaşayan parlak futbolcu adaylarını aramaya ve belirlemeye, gençlerin beden ve ruh sağlığına katkıda bulunurken geleceğin yıldız futbolcularının yetişmelerine destek olmaya yönelik “Türkiye’nin Minikleri, Dünyanın Yıldızları” projesini hayata geçirdik. Projemiz kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından seçilen 18 gencimiz, dünyanın en iyi takımının altyapı hocalarından eğitim aldılar. Bu eğitim onlara futbolun nasıl bir takım oyunu olduğunu gösterdi. Eğitim dışındaki sosyal programlarla da farklı bir kültürü anlama va tanıma fırsatı buldular.” dedi. Şahin, “İyi taraftarlık” projesi kapsamında eğitim kurumları ile de işbirliğine giderek, okullarda düzenlenecek bilinçlendirici aktiviteler ile binlerce minik taraftar adayına ulaşmayı hedeflediklerini de dile getirdi.
 

İLGİLİ HABERLER