Asis’te akıllı şehirler Fatih Gündoğan’a emanet

Türkiye’de yerli ve milli akıllı sistemler geliştirme konusunda çalışmalar yürüten Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. bünyesinde oluşturulan Akıllı Şehirler yapılanmasını yönetmek üzere Fatih Gündoğan göreve getirildi.

2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Fatih Gündoğan, Ulaştırma Mühendisliği alanındaki yüksek lisansını Darmstadt Teknoloji Üniversitesi’nde 2005 yılında tamamladı. Gündoğan, aynı alandaki doktora derecesini ise 2012’de Graz Teknoloji Üniversitesi’nden aldı.

Türkiye’ye dönüşü üzerine 2013 yılında İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş (İSBAK)’de Planlama Müdürü olarak göreve başladı. 2015’te İSBAK Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan deneyimli isim ulaşım planlaması, toplu taşıma teknolojileri, akıllı şehirler ve güvenlik sistemleri gibi konularda yüzden fazla projenin sorumluluğunu üstlendi. Akademi ile bağını sürdüren Gündoğan, Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde misafir öğretim görevlisi olarak “Akıllı Ulaşım Sistemleri” başlıklı dersler vermektedir.

Evli, üç çocuk babası olan Fatih Gündoğan iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

İLGİLİ HABERLER