Artık pazarlamacılar her zamankinden daha yaratıcı olmak zorunda!

Nationwide CMO’su Sara Bennison, pazarlamacıların “mükemmel” olmaya odaklanmamaları gerektiğine inanıyor. Bennison, “Bunun yerine pazarlamacılar planları değiştirmeye ve risk almaya hazır olmalı” diyor.

Nationwide CMO’su Sara Bennison, belirsizlik ve çalkantılarla dolu 2020’de pazarlamacıları pazarlama planlarını değiştirmeye çağırıyor. Bennison, Marketing Week’e verdiği röportajda, “Şimdiye kadar dayatılan pazarlama stratejileriyle yeni dönemde başarılı olunabileceğine inanmıyorum” dedi.

Nationwide CMO’su Sara Bennison

Bennison, “Covid-19 dünyayı daha öngörülemez hale getirirken, bir planın kölesi olmak sizi büyük oranda iletişimden koparabilir” dedi ve ekledi, “Bir pazarlama planı yapmak, tüm strateji ve hedeflerden kurtulmak anlamına gelmez, daha fazla yaratıcı özgürlüğe izin vermek anlamına gelir.”

Çok net sonuçlara, hedeflere, strateji ve taktiklere sahip olmanın pazarlamacılar için önemli olduğunu belirten Bennison, buna rağmen büyük pazarlamacıların planlarını değiştirmekten korkmaması gerektiğinin altını çizdi.

Bennison açıklamasına şöyle devam etti, “Mükemmel pazarlamacıların yaratıcı yollarla yanıt vermesi ve her zamankinden daha yaratıcı olması gerekecek. Artık kısıtlanan tek şey bütçeler değil, aynı zamanda dünyanın pazarlamacıları kısıtlayan gerçekleri de var.”

Bennison, tüketicilerin rasyonel olduğu kadar duygusal mesajlara da açık olduğunu ve “umut, kesinlik ve bağlantı” istediklerini belirtti.

 

İLGİLİ HABERLER