ARED, sağlık çalışanları için koronavirüs kalkanı ürettiğini açıkladı

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED), tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınında sağlık çalışanlarını operasyon sırasında virüsten koruyacak Koronavirüs Ventilasyonu Siperi üretimine başladığını belirtti. Ventilasyon Siperleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki ilgili hastanelere bağışlanmaya başlandığı ve Ventilasyon Siperleri’nin, sağlık ekipleri tarafından koronavirüs tanısı konan hastaları entübe ederken kullanılacağı açıklandı.

Dünyayı her geçen gün daha fazla etkileyen koronavirüs salgını en çok sağlık çalışanlarını tehdit ediyor. Sağlık çalışanları için en büyük risk ise entübasyon yani solunum cihazına bağlama işlemlerinde yaşanıyor. Entübasyon işlemi sırasında çalışanlar virüs taşıyan hastaya bir kutunun arkasından özel eldivenlerle müdahale edebiliyor. Buradan hareketle Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılar Derneği (ARED) yerli bir çözüm sunmak içi harekete geçerek hızla Koronavirüs Ventilasyon Siperi üretimine ve dağıtımına başladı. ARED üyesi malzeme tedarikçileri ve üreticilerin desteğiyle üretilen Koronavirüs Ventilasyonu Siperleri Türkiye’nin dört bir yanındaki ilgili hastanelere bağışlamaya başladığını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamaya yapan ARED Başkanı Ahmet Özdemirel, şunları söyledi: “Ülkemizin Koronavirüs ile mücadelesinde büyük bir emek göstererek mesai harcayan sağlık çalışanlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için ARED olarak harekete geçtik ve onları operasyon sırasında virüsten koruyacak Koronavirüs Ventilasyon Siperi üretimlerini, tedarikçi ve üretici üyelerimizim destekleriyle başlattık. Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle Türkiye’nin dört bir yanındaki sağlık çalışanlarından birebir toplanmış olan talepler dahilinde üretilmeye ve sevk edilmeye başlandı. Üyelerimiz ve destekçilerimizle güçlendiğimizi, fayda üretebildiğimizi, imkanı olan herkesi bu harekete davet ettiğimizi bir kez daha belirtmek isterim.”

İLGİLİ HABERLER