Apple yeni başlangıçlara davet ediyor!

Apple’ın “Yeni Başlangıçlar Yapın” sloganlı yeni kampanyası, yeni şeyler yaratmaları için Apple kullanıcılarına ilham vermek amacıyla benzersiz sanat eserlerini ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Kampanyadaki sanat eserleri, dünyanın dört bir yanından iPhone, iPad ve Mac gibi Apple ürünleriyle birlikte çeşitli uygulamalar kullanan 11 sanatçıya ait. Bu ürünler ve uygulamalar, bir zamanlar profesyonel ekipman ve yetenek gerektiren işleri şimdi herkes için yapılabilir hale getiriyor.
Müşterilerin kendi projelerini oluşturmalarına ilham vermek için, sanatçıların eserleri http://www.apple.com/tr/start-something-new/  adresindeki ve Apple Store’lardaki mağaza içi ve online galerilerde sergileniyor. Tüm eserler ve sanatçılar hakkında bilgilerin yanı sıra, sanatçıların eserlerini nasıl hazırladıklarına; hangi aygıtları, uygulamaları ve aksesuarları kullandıklarına ilişkin bilgiler yine http://www.apple.com/tr/start-something-new/ adresinde yer alıyor. Bu bilgilere web sitesindeki fotoğraflara tıklayarak ayrıntılı olarak ulaşılabiliyor. Müşteriler, mağazada sanat eserleri için rehber olarak Apple Store uygulamasını da kullanabiliyor.
Atölyeler mağazalarda kurulacak…
Kullanıcılara bu konuda yardımcı olmak için, mağazalarda yaratıcı sanatların öğretildiği iki yeni atölye başlatılacak. Ocak ayı içerisinde Apple Store Zorlu Center ve Apple Store Akasya mağazalarında gerçekleşecek bu atölyeleri http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/ ve http://www.apple.com/tr/retail/akasya/ adresinden takip ederek açılan atölyelere kayıt yapmak mümkün. 
“iPhone’la Daha Sanatsal Fotoğraflar” ve “iPad’le Eskiz, Çizim ve Boyama” adındaki iki yeni ücretsiz atölye, dünyanın tüm Apple Store’larında düzenlenecek. Bu atölyelerde, her düzeydeki müşterilere iPhone’da daha yaratıcı bir şekilde fotoğraf çekmeleri ve iPad’de eskiz, çizim ve boyama yapmaları için yeni beceriler ve teknikler öğretilerek kendi sanat eserlerini üretmeye başlamaları sağlanacak.

İLGİLİ HABERLER