Apple “akıllı telefonun geleceği” olarak tanımladığı “iPhone X”i tanıttı…

Apple bugün, akıllı telefonun geleceği olarak tanımladığı iPhone X’i tanıttı. Tamamı cam tasarımı olan cihaz 5.8 inç Super Retina ekrana, A11 Bionic çipe, kablosuz şarj özelliğine ve çift optik görüntü stabilizasyonu özellikli geliştirilmiş bir arka kameraya sahip. iPhone X müşterilere, yeni TrueDepth kamera destekli Face ID’yi kullanarak cihazın kilidini açmanın, kimlik doğrulamanın ve ödeme yapmanın yenilikçi ve güvenli yeni bir yolunu sunuyor. iPhone X için 27 Ekim Cuma gününden itibaren 55’ten fazla ülke ve bölgede ön sipariş verilebilecek. 3 Kasım Cuma gününden itibaren ise mağazalarda bulunabilecek.

“On yıldan uzun bir süredir, amacımız tamamı ekran olan bir iPhone üretmekti. iPhone X bu vizyonun gerçekleşmiş hali,” diyen Apple’ın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jony Ive sözlerine şöyle devam etti: “On yıl önce iPhone piyasaya sunulduğunda, Multi-Touch ile mobil telefonlarda çığır açtık. iPhone X, iPhone için yeni bir dönemi işaret ediyor. Cihaz değil, sunduğu deneyim ön plana çıkıyor.”

Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phillip Schiller ise şunları söyledi: “iPhone X akıllı telefonun geleceğidir. Yenilikçi TrueDepth kamera sistemi, etkileyici Super Retina ekran ve nöral sisteme sahip çok hızlı A11 Bionic Çip gibi yeni olağanüstü teknolojilerle dolu. iPhone X akıcı ve yeni kullanıcı deneyimlerini mümkün kılıyor. Face ID ile iPhone’un kilidini açmaktan, etkileyici AR oyunlarını oynamaya, Mesajlar’da Animoji paylaşmaya kadar çeşitli özellikleriyle iPhone’un önümüzdeki on yılının başlangıcı.”

 

İLGİLİ HABERLER