Android kullanıcısı iOS kullanıcısından daha sadık

E-ticaret platformu n11.com, Apple’ın yeni telefonu iPhone 7’ye yönelik tüketici ilgisini ölçmek için n11.com müşterileri içinden bini aşkın katılımcıyla bir anket düzenledi. Anket sonuçlarına göre Android kullanıcılarının iOS kullanıcılarına oranla işletim sistemlerine daha sadık kaldığı ortaya çıkarken, katılımcıların yüzde 71’inin yeni iPhone 7 ile ilgili pozitif ya da nötr ilgiye sahip olduğu da araştırmanın dikkat çekici bir başka yanı oldu.

n11.com, Apple’ın merakla beklenen yeni amiral gemisi iPhone 7’ye yönelik tüketici ilgisini ölçmek için 1028 kişinin katılımıyla bir anket düzenledi. Yapılan araştırma kapsamında kişilerin şu anda hangi işletim sistemini kullandıklarına ve gelecekte hangi işletim sistemine sahip cihazlardan yana tercih yapacaklarına dair sorular yöneltildi. Verilere göre katılımcıların yüzde 76’sı Android kullanıcısı çıkarken, sadece yüzde 20’lik kesimin iOS kullanıcısı olması dikkat çekti. Anket sonuçlarında önümüzdeki üç ay içinde Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sının yeni iPhone 7’yi satın almayı düşünmesi, Android kullanıcısının iOS kullanıcısına göre işletim sistemine daha sadık olduğu sonucunu doğurdu.

iPhone 7’ye ilgi az mı?

Araştırma verilerine göre yeni iPhone 7 ile ilgili pozitif ve nötr görüş verenlerin oranı yüzde 71 olurken, yüzde 29’luk kesim kesinlikle beğenmediğini belirtti. Nötr ve pozitif görüş veren yüzde 71’lik gruba 3 ay içerisinde satın almayı düşünüp düşünmedikleri sorulduğunda ise, yüzde 21’inin yeni iPhone 7’den edineceği ortaya çıktı. İşletim sistemleri üzerinden yapılan değerlendirmede ise IOS kullanıcılarının iPhone 7’yi Android kullanıcılarına daha çok beğendiği ortaya çıktı. IOS kullanıcılarının yüzde 39’u 3 ay içerisinde yeni iPhone 7 sahibi olmayı istediğini belirtirken, Android kullanıcılarının sadece yüzde 16’sı IOS’a geçeceğini belirtti.

İLGİLİ HABERLER