Altın Pusula’lar sahiplerini buldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu sene on birincisi gerçekleştirilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ni kazanan proje ve kuruluşlar, 26 Haziran Salı akşamı, Askeri Müze ve Kültür Sitesi Komutanlığı – İstanbul’da gerçekleştirilen ödül töreninde açıklandı. Ödül töreni, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP Mukim Temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Shahid Najam başta olmak üzere, milletvekilleri, vali ve belediye başkanları, jüri üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri, halkla ilişkiler profesyonelleri, medya mensupları, akademisyenler ve genç iletişimcilerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.  TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, Altın Pusula’ya bu yıl da rekor katılımın gerçekleşmesinin gururunu yaşadıklarını belirtti. Toksü, UNDP Özel Ödülü ile Altın Pusula’nın uluslararası boyuta taşındığını ve sürdürülebilirlik kavramı çerçevesinde topluma ekonomik ve sosyal katkı sağlayan projeleri de ödüllendirmeye başladıklarını ifade etti. Toksü, iş dünyasına ve yöneticilere iletişim projelerine katkıları nedeniyle teşekkürlerini de sunarak halkla ilişkiler yöneticilerinin kuruluşların gelecek tasarımında, yöneticilerin yol arkadaşları olduğunu vurguladı.  

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP Mukim Temsilcisi ve Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Shahid Najam, TÜHİD ile işbirliği içinde UNDP Özel Ödülü vermeyi tercih ettiklerini vurguladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “İş dünyası gerek ana faaliyetlerinin bir etkisi olarak, gerekse sosyal sorumluluk uygulamalarına sağladıkları destekle, sürdürülebilir kalkınmaya önemli katkılarda bulunabilmektedir. Bizler de, özel sektör kuruluşlarının çevre, toplum ve ekonomi için hissettikleri sorumluluklara karşılık; aldıkları stratejik önlemler, geliştirdikleri teknolojiler ile yürüttükleri uygulamaların değerlendirilmesi, takdir bulması ve nicelerinin teşvik edilmesi için Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri kapsamında TÜHİD ile işbirliği içinde UNDP Özel Ödülü vermek istedik. Bağımsız bir Seçici Kurul’un değerlendirmesiyle belirlenen ve sürdürülebilir kalkınmaya en çok katkısı bulunduğu düşünülen projelerin mimarlarını ilk ödülümüze layık bulundukları için tebrik ediyorum.” 11. Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’ne 16 kategori ve 12 alt kategoride toplam 193 proje başvuruda bulundu, 31 proje ödüllendirildi. Ayrıca bu sene ilk defa UNDP Özel Ödülü de programa dahil edildi ve UNDP sürdürülebilirlik kriterleri doğrultusunda iki proje ödüllendirildi. 11.Altın Pusula Ödülünü kazanan kuruluşlar, projeleri ve halkla ilişkiler ajansları şöyle:


UNDP ÖZEL ÖDÜLÜ 
ÜLKEM İÇİN PROJESİ
KOÇ HOLDING


TURKCELL GLOBAL BİLGİ ERZURUM ÇAĞRI MERKEZİ: EKONOMİK ETKİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞMASI
TURKCELL
BÜYÜK ÖDÜL  
“HAYATA ARTI” GENÇLİK PROGRAMI               
COCA-COLA TÜRKİYE
CARETTA İLETİŞİM / YAŞAMA DAİR VAKIF

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
“81 İLDE 81 ORMAN”
TÜRKİYE İŞ BANKASI
MPR HALKLA İLİŞKİLER


ÖĞRETMEN AKADEMİSİ VAKFI /ÖĞRETMENİN SINIRI YOK PROJESİ
GARANTİ BANKASI
A&B İLETİŞİM

“YENİ MEDYA SANATLARI GALERİSİ AÇIK EKRAN: ŞEKERBANK DİJİTAL İLETİŞİM GÜCÜYLE SANATI ANADOLU’YA AÇIYOR
ŞEKERBANK 
KARAKAŞ YATIRIM İLİŞKİLERİ VE İLETİŞİM

MALATYA EĞİTİM BURSU PROJESİ                                          

MALATYALI İŞADAMLARI DERNEĞİ (MİAD)

KURUMSAL İLETİŞİM
FİNANSBANK BİZCE MÜMKÜN İMAJ KAMPANYASI
FİNANSBANK
GRUP 7 İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

GÜNDEM YÖNETİMİ
KADIN VE ÇOCUKLARIN ÜCRETSİZ SÜPER LİG MAÇI SEYRETMESİ
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

KURUM İÇİ İLETİŞİM
YILDIZ HOLDİNG DEĞERLERİ LANSMANI
YILDIZ HOLDİNG

PAZARLAMA İLETİŞİMİ VE BÜTÜNLEŞİK PAZARLAMA
COCA-COLA İLE “MUTLULUK YOLCULUĞU” SERGİSİ
COCA-COLA
BERNAYLAFEM İLETİŞİM VE MARKA YÖNETİMİ

ETKİNLİK YÖNETİMİ
ETİ 50. YIL SÜRPRİZ MUTLULUK ETKİNLİKLERİ
E

KURUMSAL SORUMLULUK
ÇEVRE
FISTIĞIMIZ BOL OLSUN
NESTLÉ TÜRKİYE GIDA SANAYİ
EFFECT HALKLA İLİŞKİLER

EĞİTİM
HAYATA DEVAM TÜRKİYE
AKSİGORTA
MESE İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

KÜLTÜR & SANAT
GARANTİ KÜLTÜR PROJESİ: SALT
GARANTİ BANKASI
A&B İLETİŞİM

SAĞLIK
AVON MEME KANSERİ İLE MÜCADELE PROJESİ
AVON KOZMETİK
LOBBY İLETİŞİM VE ETKİNLİK DANIŞMANLIĞI

SPOR
DESTEK VER ENGEL TANIMAYANLARI OLİMPİYATLARA GÖNDER
P&G
MEDYAEVİ HALKLA İLİŞKİLER

DİĞER
NAR TANELERİ: GÜÇLÜ GENÇ KADINLAR MUTLU YARINLAR
BOYNER HOLDİNG
ZARAKOL İLETİŞİM HİZMETLERİ

DİJİTAL VE SOSYAL MEDYA İLETİŞİMİ
DASK FACEBOOK SAYFASI
DOĞAL AFET VE SİGORTALAR KURUMU(DASK)
GRUP 7 İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI – DIGITAL YOUTH

KAMU KURULUŞLARI
ÇEVRE DOSTU PARKLAR PROJESİ
KARABAĞLAR BELEDİYESİ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
SOCIAL INCLUSION BAND
ALTERNATİF YAŞAM DERNEĞİ

SPONSORLUK İLETİŞİMİ
ÇEVRE
KÜRESEL ISINMA KURULTAYI
TAV İSTANBUL TERMİNAL İŞLETMECİLİĞİ

KÜLTÜR & SANAT
AKBANK- CONTEMPORARY İSTANBUL 2011 ANASPONSORLUK
AKBANK
IMAGE HALKLA İLİŞKİLER

SAĞLIK
MAYIS ÇİÇEKLERİ / UMUDUN RENGİ KAN KIRMIZI
NOVARTİS ONKOLOJİ
ARTI DEĞER STRATEJİK İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

SPOR
GELECEĞE KOŞANLAR
TURKCELL

FİNANSAL HİZMETLER VE 
YATIRIMCI İLİŞKİLERİ
BİREYSEL BANKACILIK / ÇOCUK OTO KOLTUĞU HEDİYELİ TAŞIT KREDİSİ
TÜRK EKONOMİ BANKASI

MEDYA İLİŞKİLERİ

AJDA PEKKAN FOR TWIST KOLEKSİYONU
TWIST(AYAYDIN & MIROGLIO)
STRATEJİ TANITIM

KATEGORİ DIŞI PROJELER
SHELL ECO-MARATHON
SHELL & TURCAS PETROL
ZARAKOL İLETİŞİM HİZMETLERİ

GENÇ İLETİŞİMCİLER
MARMARA ÜNİVERSİTESİ LIFE İSTANBUL
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL’UNU YAŞA – LİVE YOUR İSTANBUL
YAŞAR ÜNİVERSİTESİ IN İSTANBUL
EGE ÜNİVERSİTESİ KITALARARASI YOLCULUK


Seçici Kurul Teşvik Ödülü
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ LIKEİSTAN


Altın Pusula Seçici Kurul Başkanlığı’nı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Vahap Munyar yaparken, diğer üyeler Akfen Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Bayrakdar, ODD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bayraktar, UNDP Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktör Yardımcısı Hansın Doğan, TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkanı Hakan Güldağ, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, T.C. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Kemal İlter, İDA Yönetim Kurulu Başkanı Figen İsbir, TBMM Milletvekili Nejat Koçer, Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Aytül Özkan, Kurumsal İletişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat Özyaprak , Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, Nissan Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Doğan Satmış, Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü’den oluştu. 11. Altın Pusula’da bu yıl ilk defa gerçekleştirilen ve gelecek yıllarda da devam edilecek UNDP Özel Ödülü adı altında topluma ve çevreye katkı sağlayan projeleri değerlendirmek için oluşturulan Seçici Kurul Üyeleri ise şöyle; UNDP Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktör Yardımcısı Hansın Doğan, İntel Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül İldeniz, Effect Halkla İlişkiler Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş, Greenpeace Akdeniz Bölgesi Direktörü Uygar Özesmi, Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak, Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran, Visa Bölge Direktörü Berna Ülman ve Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Fügen Toksü. Altın Pusula Genç İletişimciler kategorisi, Demsa Grubu Sosyal Medya ve E-ticaret Direktörü Atıf Ünaldı Başkanlığı’nda, Project House Yönetici Ortağı Serhat Akkılıç, Promoqube Genel Müdürü Özgür Alaz, Ping Yönetici Ortağı Burçin Ergünt, BG İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Bârika Göncü, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serra Görpe, İnternet Ekipler Amiri Serdar Kuzuloğlu, 41? 29! Ajans Başkanı Alemşah Öztürk, Dijital Büro İstanbul Genel Müdürü Uğur Şeker tarafından değerlendirildi.

 

İLGİLİ HABERLER