Altavia Dekatlon’da yeni dönem

Perakende ve mağazacılık alanında faaliyet gösteren uluslararası pazarlama iletişimi grubu ALTAVIA, Türkiye’de bulunan şirketi Altavia Dekatlon’un hisselerinin tamamını yönetici ortaklar Samet Ensar Sarı ve Vadi Efe’den satın aldı.

2001 senesinden beri Türkiye pazarında hizmet veren Fransa merkezli Altavia Group, 2016 senesinde dijital pazarlama şirketi Dekatlon Buzz’ın çoğunluk hisselerini satın alarak şirketin kurucu ortaklarının liderliğinde tam hizmet ajans modelini benimseyen Altavia Dekatlon markalamasına geçiş yapmıştı. Üç senedir Altavia uluslararası ağından edindiği perakende ve mağazacılık sektörüne özel iş modellerini dijital teknolojilerle harmanlayarak yenilikçi bir hizmet modelini Türkiye’de uygulayan ajans, yeni dönemde Paris merkez ofise bağlı olarak profesyonel yönetici kadrosula hizmet vermeye devam edecek.

Vadi Efe ve Samet Ensar Sarı, kariyerlerine bireysel olarak yeni yatırımlar ve yenilikçi projelerle uluslararası ölçekte devam edecekler. Altavia Group ile Türkiye’deki sözleşmelerinin tamamlanmasıyla birlikte şirketteki hisselerini gruba satmalarına ek olarak grubun uluslararası yapılanmasına ve Türkiye’de hizmetlerini sürdüren ekibe önümüzdeki iki sene boyunca kıdemli danışman olarak hizmet vermek üzere yeni bir anlaşma imzaladı.

Altavia Dekatlon’un yeni yapılanmasında uzun süredir şirketin yönetiminde aktif söz sahibi olan ve grubun uluslararası ofisleriyle iş geliştiren Soner Şahbaz COO olarak operasyon yönetiminden sorumlu olurken, Tina Dervinskaya Ticari Direktör unvanıyla uluslararası iş ortakları ve ticari yönetimden sorumlu olarak görev alacak. Müşteri İlişkileri Direktörü görevine Ceyda Gaye Osmanoğulları getirilirken, Atilla Özgür ise CFO olarak görevini sürdürecek.

İLGİLİ HABERLER