Allianz Hayat ve Emeklilik’e yeni genel müdür

Allianz Yaşam ve Emeklilik’in Genel Müdürlüğü görevini yürüten Taylan Türkölmez, mevcut görevine ek olarak, Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketinin Genel Müdürlük görevine atandı. Böylece Taylan Türkölmez Allianz Türkiye çatısı altında bulunan Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. ve Allianz Hayat ve Emeklilik A.Ş. şirketlerinin liderliğini üstlendi.

Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Dr. Volker Stüven Allianz Grubu bünyesinde yeni bir göreve atanmasının ardından Stüven’den boşalan görevi aynı zamanda Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü olan Taylan Türkölmez devraldı. 

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın,  atama kararına ilişkin olarak, “Allianz Hayat ve Emeklilik son üç yılda Dr. Volker Stüven’in liderliğinde önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Bugün, Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik ile sektörde en büyük şirketler arasında yer alıyoruz” dedi. Altın, “Liderlik sorumluluklarına Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürlük görevi de eklenen Taylan Türkölmez’in önemli projelere imza atmaya devam edeceğine inanıyorum” diye konuştu.

Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi İdari İlimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Türkölmez, yüksek lisansını da Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde tamamladı. İş yaşamına 1991 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te başlayan Türkölmez, Mart 2006 tarihinde Yapı Kredi Emeklilik’te Finansal Yönetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Daha sonra Satış ve Finansal Yönetim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Türkölmez, 1 Mayıs 2009 tarihi itibariyle Yapı Kredi Emeklilik Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başladı. 4 Ekim 2013 tarihi itibariyle aynı görevi Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketinde sürdüren Türkölmez, bu görevlerine ek olarak, Allianz Hayat ve Emeklilik şirketinin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandı. 

 

İLGİLİ HABERLER