Akçansa üst düzey yönetiminde bayrak değişimi

Yapı malzemeleri alanında faaliyet yürüten Akçansa’da üst düzey yönetim kadrosunda değişikliğe gidildi.

Yeni yapılandırmaya göre İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığına Berrin Yılmaz Çimento Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığına Onur Yazgan, Hazır Beton Satış ve Pazarlama Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına ise Barış Karahüseyin atandı.

Berrin Yılmaz, 1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi MBA Yüksek Lisans programını tamamladı. Kariyerine 1995 yılında Eczacıbaşı Holding’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başlayan Yılmaz, sırasıyla Eczacıbaşı-Baxter İnsan Kaynakları Müdürü, Roche İlaç İnsan Kaynakları Direktörü, Atrain Gmbh Türkiye ofisinde Genel Müdür olarak görev aldı. 2017-2018 yılında Sabancı Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdüren Yılmaz, Akçansa’da İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Onur Yazgan, 2005 yılında Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, 2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını tamamladı. Kariyerine 2006 yılında Unika Universal Kablo’da İhracat Bölge Satış Müdürü olarak başlayan Yazgan, Akçansa’da 2010-2016 yılları arasında Satış ve Pazarlama alanında farklı sorumluluklar üstlendi. Oyak Çimento Grubu’nda Pazarlama & Özel Ürünler Direktörü olarak çalışan Onur Yazgan, Akçansa’da Çimento Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı.

Barış Karahüseyin, 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi’nde MBA programını tamamladı. Barış Karahüseyin kariyerine 1998 yılında Set Beton–Italcementi Grup’ta Tesis Şefi olarak başladı. Sektörde farklı gruplarda çeşitli görevler üstlendikten sonra 2013-2018 yılları arasında Çimentaş-Cementir Grup’ta sırasıyla Strateji ve İş Geliştirme Müdürü, Ticari Direktör,  Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı & İcra Kurulu üyesi  olarak görev alan Karahüseyin, Akçansa’da Hazır Beton Satış ve Pazarlama Fonksiyonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.

 

 

İLGİLİ HABERLER