Acun Ilıcalı Yunanistan’daki kanalı için kadrosunu kurdu…

Marketing Türkiye Özel: TV8’in yeni sahibi Acun Ilıcalı, ilk kez Marketing Türkiye Şubat sayısına verdiği röportajda açıkladığı Yunanistan’daki kanal projesinin 18 Ocak 2016 tarihinde resmen hayata geçtiği ortaya çıktı.  Yunan medyasında yer alan haberlere göre şirketin 24 bin Euro sermayeyle kurulduğu ve “Acun Medya Televizyon Prodüksiyon Anonim Şirketi” adıyla Atina Ticaret Odası’na kayıtlı olduğu öğrenildi.

İşte kanalın başındaki isimler…

Yunanistan medyasında uzun süre gündemde kalan ve hatta Yunan parlamentosunda tartışmalara neden olan kanalın yönetimi şu isimlerden oluşacak:

Aggelos Hristopoulos – CEO

Atzoun Ilitzali – Yönetim Kurulu Başkanı

Ebru Atasav Tarhancı – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ne olmuştu?

Acun Ilıcalı, Marketing Türkiye Şubat sayısına verdiği röportajda Yunanistan’da açmak istediği kanalla ilgili şunları söylemişti: “İki alternatifimiz var. Ya Yunanistan’da kanal alacağız, ya da bir frekans satın alacağız. Yunan hükümetiyle de görüşüyoruz. Kendileri bize çok sıcak davrandılar. Yunanistan Başbakanı Sayın Aleksis Çipras’la görüştüm ve o da çok heyecanlandı. Konuya sıcak baktığını söyledi. Bu konuda Ekim ayı hedefimiz. İçerik olarak Tv8 formatında olacak… O ses Türkiye’nin Yunanistan haklarını da aldık. Yine Survivor’ı orada gerçekleştirme projemiz var… Sanki Yunanistan’da uzak ara birinci olacakmışız gibi hissediyorum…”

Haber: Ali Cemal Karabudak

 

İLGİLİ HABERLER