A&B İletişim’de değişim rüzgarı

Bu yıl 40. yılını dolduran halkla ilişkiler şirketi A&B İletişim, yeni yıla değişikliklerle giriyor.  A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna tarafından yapılan açıklamada ajansın kabuk değiştirdiği ve zamanın kurallarına göre yeniden yapılandığı ifade edildi. Açıklamada, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, uzun bir süredir sürdürdüğü yeniden yapılanma çalışmalarının tamamlandığı vurgulanarak 2015’te yeni bir yönetişim anlayışı içinde olunacağı ve ajansın yatay ve dikey uzmanlaşmayı hedeflediği ifade edildi. 

Sibel Asna tarafından yapılan yazılı açıklamanın tamamı şöyle:

“2014 yılıyla birlikte 40. yaşını geride bırakan A&B, güçlü geçmişinin verdiği güven ve olgunlukla kabuk değiştiriyor, zamanın kurallarına göre yeniden yapılanıyor, farklılaşıyor. İletişiminden sorumlu olduğu müşterilerinin zamanla eksen değiştiren ihtiyaçları doğrultusunda, uzun bir süredir sürdürdüğü yeniden yapılanma çalışmalarını tamamlayarak, önümüzdeki yıl yepyeni bir yönetişim anlayışı içinde olmayı, yatay ve dikey uzmanlaşmayı hedefliyor.

Bu kapsamda ilk olarak, vazgeçilmez bir araç haline gelen dijital medya ve  sosyal ağlarda iletişimi daha da etkinleştirmek ve temel çarka entegre edebilmek hedefiyle, dijital ekip sorumlumuz Seçkin Canan’ın liderliğinde, yeni şirketimiz A&B Dijital’i kurmak üzere çalışmalara başladığımızı müjdelemek istiyoruz.

Bir başka çok gururlandığımız yenilik, mesleğe A&B’de başlayıp uzun yıllar farklı kurumları deneyimleme imkânı bulan Vahide Akalın Resuloğlu’ndan sonra, Hilal Özbal’ın da, işkollarımıza liderlik etmek üzere yuvaya geri döndüğünü müjdelemek olacak. Yakında bu arkadaşlarımıza yenileri katılacak. Onları, edindikleri tüm tecrübe ve yönetim becerileriyle kucaklamak, bize ve A&B’nin yeni nesillerine büyük güven veriyor.

Yine, A&B’nin yeni dönemindeki yapılanma sürecinde oluşturduğumuz ve Nurdan Ökter tarafından doldurulacak bir de mentorluk pozisyonumuz var. Alâeddin Asna’nın öğrencisiyken Milliyet gazetesini bırakarak A&B’ye geçen, 1983 yılında Fransa’ya gidene dek bizimle birlikte olan Nurdan Ökter, yeniden A&B’ye döndü. Kuruluşundan itibaren Sabah Grubu’nun Fransa ve Avrupa Birliği Kurumları nezdindeki temsilcisi olarak 20 yıldan fazla Paris’te yerleşik çalıştı. Son 10 yıl boyunca T.C. Büyükelçiliği sefiresi olarak Portekiz, KKTC ve İsveç’te yaşadı. Şimdi, tecrübe ve mesleki birikimini A&B’nin genç ekipleriyle paylaşmak üzere o da yuvasına dönüyor. 
 
Tüm bunların yanı sıra, arkadaşlarımın kendileri duyursun istediğim, bu nedenle onlardan önce açıklama yapmadığım bir değişiklik daha söz konusu. Uzun zamandır yolumuzu paylaştığımız ortaklarım ve iş arkadaşlarım Meltem Erkaan Atalan ve Gülay Kaçmaz Özbek yaşamlarını farklı kulvarlarda sürdürme kararı aldı. Biz de üzülerek de olsa, isteklerini anlayışla karşıladık. Bu vesileyle her ikisine, A&B Grubu şirketlerine yaptıkları katkılardan dolayı içtenlikle teşekkür ediyor, yeni yaşamlarında başarılar diliyorum.”

İLGİLİ HABERLER