2015’in en iyi StartUp’ları açıklandı!

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genç Girişimciler Kurulu ve Endeavor Türkiye’nin birlikte çalıştığı, Bizz Consulting tarafından gerçekleştirilen, Türkiye’nin en başarılı 100 StartUp’ı belirlendi.

Bağımsız oylama sonucunda, BiTaksi en başarılı StartUp seçildi. Aynı kurucuya ait 6 ay önce faaliyete geçen Getir  de dördüncü oldu. İlk 10’daki diğer StartUp’lar ise şöyle: 

1- BiTaksi

2- Paraşüt

3- Onedio

4- Getir

5- Ingenious

6- Iyzico

7- Blesh

8- Peak Games

9- Zeplin

10- Visionteractive

StartUp ekosisteminin 58 önemli isminin oylarıyla seçilen Türkiye’nin en başarılı girişimleri, törende açıklandı.

1.’lik ve 4.’lük ödüllerini Pegasus Yönetim Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’dan alan Nazım Salur, konuşmasında BiTaksi ve Getir gibi uygulamaların cep telefonlarını hayatın uzaktan kumandası haline getirdiğini vurguladı.

Nazım Salur konuşmasında ayrıca şunları söyledi: “BiTaksi uygulaması ile yaklaşık 15 dakika süren ve tanımsız olan sürücü-yolcu ilişkisini tanımlı hale getirerek güven ortamı oluşturan bir platform kurduk. Taksi yolculuklarında nakit haricinde kredi kartı ve farklı dijital ödeme seçenekleri sunduk. Getir’i ise BiTaksi’nin mevcut başarısının verdiği cesaretle ve yüzlerce temel ihtiyaç maddesini tüketicilere çok hızlı götürebileceğimiz fikriyle Temmuz ayında hizmete açtık. Altı ayda hızlı büyüyerek tüketicilerin önce cep telefonuna sonra kalbine girdik. Her iki girişimimizin aldığı bu ödüller hayata uzanan mobil uygulamaların hızlıca benimsendiğinin ve sevildiğinin bir göstergesidir”.

 

İLGİLİ HABERLER