14 Şubat “Restoranlar ve Çiçekçiler Günü”

 

Üzerinde 840 binden fazla firma bulunduran Yellow Pages, 14 Şubat yaklaşırken “Sevgililer Günü” için en çok arananlar listesini açıkladı.

Geçtiğimiz yıl, genelde olduğu gibi, son dakikacıların restoran ve çiçekçilere başvurduğunu gösteren Yellow Pages verilerine göre bu yıl da restoran, giyim ve giyim aksesuarları aramaları öne çıkıyor.

En çok aramayı ise %61 oranla erkekler yapıyor.

Yellow Pages, Sevgililer Günü için 26 Ocak – 9 Şubat 2016 tarihleri arasında en çok aranan kategorileri açıkladı.

Bu verilere göre restoran kategorisi her yıl olduğu gibi bu yıl da ilk sırada yer alırken, restoranları sırasıyla giyim ve giyim aksesuarları, otobüs firmaları ve tax free shopping noktaları takip ediyor.

Restoranlardan vazgeçilmiyor!

26 Ocak – 9 Şubat 2016 döneminde Yellow Pages arama verilerine göre restoranlar %4,03 ile ilk sırada gelirken hediye denince akla ilk gelen kategorilerden giyim ve giyim aksesuarları ise %3,52 ile ikinci sırada yer alıyor. Bayan giyim markaları %2,32 ile erkek giyimin önünde (%1,77). Giyim kategorisinde en çok arananlar ise %2,02 ile ayakkabı ve çanta.

Son dakikacıların 2015 çözümleri neler oldu?

Geçtiğimiz yıl 14 Şubat’ta restoranlar %6 ile yine aramaların başını çekti. Son dakikada sevgilisini mutlu etmek isteyenlerin imdadına yetişen çiçekçiler ise %4 aranma oranı ile listenin en üst sıralarında yer aldı. Çiçekçi aramalarını %3 giyim ve giyim aksesuarları izlerken evlere yemek servisi ise 5. en çok aranan kategori oldu. Yellow Pages’in verilerine göre aramaların en yükseldiği zaman dilimi ise 12-14 saat aralığı.

Erkekler daha çok araştırıyor!

Aramalara demografik özellikler açısından bakıldığında; 14 Şubat için en çok arama yapan yaş aralığı 25-34 (%60). Aramalarda %61 oranla erkekler ilk sırada yer alıyor. Yellow Pages’in verilerine göre aramaların çoğu İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana gibi büyük şehirlerden yapılırken bu illeri sırasıyla Kocaeli, Bursa, Elazığ, Gaziantep ve Eskişehir takip ediyor. Aramaların %52’si ise cep telefonu ve tablet kullanılarak gerçekleştiriliyor.

 

İLGİLİ HABERLER