Sosyal medyada yaratıcı fikirler ve yenilikçi marka uygulamaları

PAYLAŞ

is62015 yılında hayatımıza giren yeni nesil blog platformu Me­dium’da açılan İşCep sayfasında (https://medium.com/@iscep) dijital bankacılıktan teknoloji dünyasındaki son trendlere kadar geniş bir yelpazede değerli içerikler payla­şılıyor. Kaliteli içeriğe yoğunlaşan gençlerin, profesyonel iş dünyasının, basın ve üniversite öğrencilerinin tercih ettiği yeni nesil blog platformu Medium Blog, cep telefonuna uygulama olarak in­dirilebiliyor ve aynı zamanda bu platforma masaüstünden Medium.com web sitesi üzerinden erişilebiliyor. Medium İşCep sayfasında; otomasyon sistem­leri, yapay zekâ, sanal gerçeklik uygulamaları, giyilebilir teknoloji ve hayatı kolaylaştıran birçok farklı teknolojik çözüm hakkında her hafta yeni yazılar paylaşılıyor.

İşCep Medium Blog sayfası, trendlerin gerisinde kalmak istemeyenler tara­fından takip ediliyor.

Maximiles Instagram şehir posterleri

is2Ana iletişim teması seyahat olan Türkiye İş Bankası’nın uçuş kartı Maximiles markasının Instagram hesabından yaptığı iletişim dikkat çekiyor. İllüstratör Birol Bayram tarafından hazırlanan, art-deco şehir illüstrasyonları hareketlendirilerek Maximiles Instagram takipçileri ile paylaşılıyor.

“Maximiles Şehir Posterleri” projesi, Üretimde Ustalık bölümü “Dijital İllüstrasyon” kategorisinde 2016 yılında Felis ödülü kazandı. Maximiles Instagram takipçileri tarafından yüksek beğeni ve olumlu tepki alan illüstrasyonlar postere dönüştürülerek, Instagram sayfasında düzenlenen yarışmalarda takipçilere de hediye edildi. Proje, 2017 yılında da yeni şehir illüstrasyonları ile devam edecek.

is3
“Maximiles Şehir Posterleri” projesinde, ödül alan çalışmalar…

Sinema keyfi Maximum’da!

Maximum Kart, Cinemaximum iş birliği kapsamında yıllardır müşterilerine sinema keyfini ayrıcalıklı olarak yaşatıyor. Sinema­yı sosyal medya iletişiminde içerik olarak da kullanan Maximum Kart, Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube hesapları üze­rinden düzenlediği eğlenceli yarışmalarla her hafta sinema bileti hediye ediyor.is5Yarışmaların yanı sıra yaratıcı projeler ile sinema eğlencesini sosyal medya hesaplarında devam ettiren Maximum Kart, “Yönetmeninden” isimli programında tüm takipçilerine ünlü yönetmenlerle gerçekleştirilen keyifli röportajları izleme fırsatı sunuyor. Ünlü oyuncu Beste Bereket’in sunuculuğunu üstlendiği “Yönetmeninden” programı, sinemaya dair sohbetlerin izlenebile­ceği sosyal medya platformlarında yayınlanan nadir sinema odaklı programlardan biri.

is4Cem Yılmaz, Onur Ünlü, Ozan Güven, Mert Fı­rat, Yüksel Aksu, Mehmet Açar, Murat Şeker, Ozan Açıktan, Taner Elhan, Caner Özyurtlu ve Tolga Karaçelik ile son filmlerine ve sine­maya dair hoş sohbetler Maximum Kart sosyal medya hesapların­da her hafta takipçileriyle buluşuyor. Üstelik röportajlardan sonra, o hafta röportajı yayınlanan yönetmenin filmlerinin sorulduğu ya­rışmalarda her hafta çekilişle 50 kişiye çift kişilik Cinemaximum sinema bileti hediye ediliyor. Ayrıca “Yönetmeninden” sosyal med­ya içeriklerinde, Cinemaximum Chrome Extension ve Bi’Film Bul projelerinin tanıtımına ve Maximum Kart’ın sinema avantajlarına yer veriliyor.