Publicis Yorum Ajans’ta Üst Düzey Yenilenme

Özlem Öğüt, Publicis Yorum Genel Müdürü, Can Faga Publicis Yorum Executive Creative Director’ı olarak ajansın geleceğini belirleyecek yeni yönetim takımını oluşturdular.

Sektördeki 20 yıla yakın deneyiminin 15 yılını Publicis Yorum ailesinde geçiren Özlem Öğüt, ajansın büyüme yolculuğunda hem yerli hem uluslar arası büyük müşterilere hizmet vermiş, yıllar içerisinde genişleyen marka grupları ve müşteri ilişkileri ekiplerini kalıcı katkılarla yönetmiştir.

2007 yılında Publicis Yorum’un ilk Müşteri İlişkilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını üstlenen Öğüt, bugün en üst düzeyde sorumluluğunu üstlendiği Publicis Yorum’u daha da ileriye götürmek, ajansın 360 entegrasyon yeteneğini daha verimli kılmak, uluslararası platformlarda da Publicis Yorum’un prestijini güçlendirmek için yenilenen heyecanıyla görevine başladı.

Publicis Yorum ailesine yeni katılan ancak sektörün yakından tanıdığı Can Faga, Türkiye’nin en çok ödüllü genç yaratıcı yönetmenlerinden biri olarak, yayınlanan ‘sektörün geleceğini belirleyecek ilk 10 yaratıcı’ listesinde yerini almıştır.

Yazar olarak Ogilvy, Mc Cann, DDB&Co ve Lowe’ün Kreatif Direktörlüğü Faga’nın yolculuğundaki basamaklardır. 2011 ve 2012’de iki yıl üst üste CNN Türk ve Radikal işleriyle, 2014’te Omo’yla Cannes’de Aslan kazanmış, 13 kez finalist olmuştur. Bunların yanı sıra Epica, Eurobest, Golden Drum, Effie, Kristal Elma ve Kırmızı yarışmalarında birçok ödül almıştır. Bu yıl da, Türk Hava Yolları için yarattığı ‘hayal’ Golden Drum’da Grand Prix ödülüne layık görüldü. Bu Faga’nın kazandığı 5. Grand Prix oldu.

 

İLGİLİ HABERLER