Facebook Yardım Kuruluşlarının Bağış Toplamasını Kolaylaştırıyor

Facebook sosyal ağ olmanın ötesinde bir sosyal yardım kuruluşu gibi çalışmaya da devam ediyor. Son uygulaması ise kar amacı gütmeyen kuruluşları sevindirecek cinsten. Facebook’un resmi blogunda duyurduğu habere göre artık yardım kuruluşları site üzerinden bağış toplayabilecekler.

Milyonlarca insanın sosyal ağlar üzerinde konuşarak dünyayı daha güzel bir yer haline getirdiğini belirten makalede, bu insanları desteklemek için yeni bir uygulamanın testlerine başlandığı duyuruldu. Kayıp çocukları arayanlar, evcil hayvanları sahiplendirenler, deprem bölgelerine yardım götürenler kısacası acıyı paylaşma amacı güden tüm kuruluşlar; yeni bağış butonu sayesinde kolay bir şekilde para toplayabilecek.

Facebook, 2013 yılında gerçekleşen Nepal depreminden sonra kendisinin de çeşitli partnerleriyle birlikte kullandığı bu özellikten oldukça umutlu. Yeni buton kullanıcıların Facebook’tan ayrılmadan bağış yapmalarına olanak tanıyacak. Uygulamayı anlatan video ise sayfaların nasıl bağış toplayacağını anlatıyor.

İLGİLİ HABERLER