Marketing Kingdom İstanbul için geri sayım başladı!

 

Facebook, Twitter, Google, Coca-Cola, Sony, Vodafone ve Saatchi & Saatchi gibi pazarlamayı yönlendiren kuruluşların önde gelen isimleri Türkiye’ye gelmek için gün sayıyor. Zira bugüne kadar 11 ülkede toplam 18 defa kapılarını katılımcılara açan The Marketing Kingdom zirvesi 26-27 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Marketing Türkiye işbirliğiyle gerçekleşecek olan bu büyük zirvenin detaylarını The Marketing Kingdom konferanslarının Etkinlik Direktörü Kosta Petrov’dan dinledik…

Röportaj: Duygu Su Ocakoğlu  duygusu@marketingturkiye.com

The Marketing Kingdom dünyanın en hızlı büyüyen pazarlama etkinliklerinden biri… İlki 2012 yılında Zagreb’de gerçekleşen ve ardından Fas, Katar, Lübnan, Azerbaycan ve Ürdün’ün de aralarında yer aldığı 11 ülkede toplam 18 defa kapılarını katılımcılarına açan etkinlik, pazarlama dünyasının en önemli zirveleri arasında yer alıyor. Öyle ki geçtiğimiz Kasım ayında Tahran’da gerçekleştirilen Marketing Kingdom Tahran, tarihe Tahran’da gerçekleştirilen ilk uluslararası etkinlik olarak geçti. Bu dev organizasyon Mayıs ayında Marketing Türkiye işbirliğiyle ve The Marketing Kingdom İstanbul adıyla Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek. Zirve öncesi The Marketing Kingdom konferanslarının Etkinlik Direktörü Kosta Petrov’dan pazarlama sektörünü bekleyen sürprizleri konuştuk…

Marketing Kingdom’ın konuşmacı listesi gerçekten etkileyici. Bize Türk pazarlamacıların bu etkinlikte neler bulabileceğinden söz eder misin?

Türkiye’ye dünyanın en yenilikçi pazarlamacılarını getirmek için çok uğraştık ve bu etkinlikte dünyanın en büyük markalarından bir kısmının yer alacak olması bizi çok mutlu ediyor. The Marketing Kingdom en yeni pazarlama trendlerini ve sorunlarını ele alacak. Google, Saatchi & Saatchi, Coca-Cola ve Vodafone’un kişiselleştirilmiş içerik pazarlaması hakkında harika sunumları olacak. Hikaye anlatmanın ve iletişimin önemini Lego, Weber Shandwick, Sony ve Unilever detaylı bir şekilde anlatacak. Bunun yanı sıra interaktif pazarlama üzerine Shazam ile Facebook’tan sunumlar ve bir pazarlama probleminin 48 saat içinde nasıl çözülebileceğine dair Pop Up Agency in Sweden’dan mini bir workshop olacak. Bütün sunumlar pratiklik üzerine kurulu ve ben bu sunumların katılımcılara durmadan değişen pazarlama dünyasında karşılarına çıkan sorunların çözümlerini sunacağına inanıyorum.

Türk pazarlamacılara özellikle takip etmesini önerdiğiniz sunumlar hangileri?

Geçtiğimiz yıllar boyunca bu konuşmacıların çoğu yakın arkadaşlarım oldular, bu yüzden bir seçim yapmak gerçekten zor. Ania Jakubowski, Polonya ve Baltık Coca-Cola’nın Genel Müdürü ve en iyi konuşmacılarımızdan biri. Coca-Cola’nın pazarlama kampanyaları üzerine olan sunumu gerçekten etkileyici. Bana göre katılımcılar Lego’nun Global Sosyal Medya ve Araştırma Direktörü Lars Silberbauer’ın konuşmasını da keyifli bulacaklar. Bildiğiniz gibi Lego dünyanın en iyi sosyal medya stratejilerinden birine sahip ve şirket sosyal medya yönetiminde bir devrim yarattı. Facebook’un Marka Reklamcılığı Bölgesel Başkanı Amira Rashad’ın mobil pazarlama ve neden mobilin pazarlama kampanyalarının merkezi olması gerektiğine dair sunumu da bir hayli ilginç. Ben kişisel olarak Sony’den Greg Allum ve Vodafone’dan Daniel Fellows’un anlamlı iletişim kurmak üzerine olan konuşmalarını dinlemeyi iple çekiyorum.

Marketing Kingdom İstanbul’u diğer pazarlama konferanslarından farklı kılan özellikler neler olacak?

Türkiye pazarlama açısından heyecan veren bir ülke ve burada bu kadar çok etkinlik gerçekleştiği için çok mutluyum. The Marketing Kingdom ile amacımız uluslararası pazarlamacıların deneyimlerini Türk meslektaşlarıyla paylaşabilecekleri bir platform oluşturmak.

Marketing Kingdom İstanbul’un varlığı, pazarlamacıları destekle, değerle ve atılabilecek adımlara yönlendirmekle zenginleştiren, yaratıcı bir toplum anlayışı oluşturmaya yönelik. Çünkü dönüp olan bitene baktığınızda, en yeni pazarlama trendlerini masanızda oturarak kavramanız pek de olası değil!

Son olarak, bu etkinliğe gelmeyi düşünen pazarlamacılara mesajınız nedir? Sektör temsilcilerine harika bir pazarlama şovuna tanık olacaklarının, iyi bağlantılar kuracaklarının ve önemli pazarlama dersleri alacaklarının garantisini veriyorum.

Farklı bir konferans deneyimi

The Marketing Kingdom 26-27 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleşecek. Etkinlik P World tarafından Marketing Türkiye işbirliğiyle organize ediliyor. Bilet ücretleri ve program için www.thepworld.com sitesini ziyaret edebilir ya da Kosta.petrov@thepworld adresine e-maillerinizi gönderebilirsiniz.

 

İLGİLİ HABERLER