YouTube’dan kullanıcılarına “Benimle Evde Kal” çağrısı

2010’da başlattığı kampanyası #WithMe (#Benimle) ile kullanıcılarını birlikte aktiviteler yapmaya davet eden YouTube bu kampanyasının başına eklediği #StayHome (#EvdeKal) hashtag’i ile var olan kampanyasını koronavirüs salgını boyunca sosyal mesafe uygulamanın önemini vurgulayan bir hale getirdi.

Google bünyesinde bulunan video sitesi açıklamasında, “#BenimleYemekYap’tan #BenimleTemizlikYap’a kadar içerik yaratıcılarımız ve kullanıcı topluluğumuz herkesin öğrenmesine, bağlanmasına, eğlenmesine ve yaptıkları her şeyi en iyi şekilde yapmaları konusunda destek oldu. YouTube topluluğunun bir araya gelmeye devam ettiğini görüyoruz ve bu, yaşadığımız süreçte cesaretlendirici bir faktör” diye belirtti.

Kampanya duyurusunu birçok tanınmış içerik yaratıcısının yer aldığı bir videoyla yapan YouTube insanları evde kalmaya ve videodaki influencer’larla aktivitelere davet etti. Duyuru videosu aynı zamanda Amerikan televizyon kanallarında da yayınlandı.

YouTube kampanyası dahilinde Gordon Ramsay, Venus Williams ve Sebastian Yatra gibi ünlü isimlerin de bulunduğu ve kamu spotu olarak değerlendirilebilecek bir video serisi yayınladı. Bu videolar ile tüm kullanıcıları evde kalmaya ikna etmek hedefleniyor. Video sitesinin #StayHome kanalı birçok içeriğin yanı sıra birçok #WithMe aktivite videoları da içeriyor.

İLGİLİ HABERLER