Tommy’s, ebeveynlerin koronavirüs kaygısını hafifletmek için Alexa destekli “Ebe” uygulamasını başlattı

Mindshare A.B.D. ve hamilelik üzerine yoğunlaşmış olan bir hayır kurumu olan Tommy’s salgın nedeniyle potansiyel komplikasyonlardan endişe eden ve süreç boyunca evde kalması gereken hamile çiftlere derin bir nefes aldıracak yeni kampanyalarını duyurdu.

Tommy’s Midwife Voice Skill (Tommy’s Sesli Ebe) evlerinde sıkışıp kalmış hamile annelerin tüm soru işaretlerini gideren yanıtlarla donatılmış, Amazon ve yazılım olarak Google kullanan akıllı telefonlarla ve hoparlörlerle uyumlu otomatikleştirilmiş bir araç sundu. Doğum öncesi depresyon, doğum izni ve sabah bulantısına kadar çeşitli konularla ilgili kullanıcısını rahatlatmayı amaçlayan ücretsiz programın yanıtlarının olgulara ve akredite edilmiş sağlık kaynaklarına dayandığı belirtildi.

Mindshare Strateji Direktörü Charlotte Ince, “Tommy’s hali hazırda ebeler tarafından onaylanmış, güvenilir bilgilerin bulunduğu bir kaynak olarak kabul ediliyordu. Ancak Tommy’s’in önceki haline daha fazla bilgi eklemenin hamile kadınların aradığı spesifik yanıtı bilgi karmaşası içinde daha da saklayabileceğini ve onları daha çok gerebileceğini öngördük. Bu yüzden sürece yanıtın içeriğini geliştirme kısmında değil, kolay iletimi tarafında dahil olduk” dedi.

Tommy’s Hamilelik Bilgileri Lideri Sarah Singuine, Ince’in söylediklerine katılıyor ve ekliyor, “Tommy’s Midwife insanların hamilelik, doğum sancıları ve doğum ile ilgili (neredeyse) her sorunun yanıtını bulabileceği sesli bir program. Kullanıcılar uygulamaya aynı zamanda fiziksel sağlıkları, deneyimledikleri semptomları veya komplikasyonları hakkında da sorular sorabilir”.

“Aplikasyon aynı zamanda beslenme alışkanlıkları ve egzersiz tüyoları gibi hayat tarzı önerilerini ve doğum izni, ağrı kesme teknikleri ve sabah bulantısını atlatma gibi pratik bilgileri de içinde barındırıyor. Tommy’s Midwife sizi rahatlatırken daha spesifik desteği nerede bulabileceğinizi de iletiyor. Mindshare ile bu projeyi geliştirebildiğimiz için gururluyuz ve sesli programımızın kadınları hayatlarının en önemli ve muhtemelen en stresli dönemlerinden birinde desteklememizi kolaylaştıracağına eminiz”.

 

İLGİLİ HABERLER