Suça Her Açıdan Bakın!

Müşteri: Oncam

Chief Marketing Officer: Richard Morgan

Digital & Social Media Marketing Manager: Therese Hume

Country Manager: Cem Yıldızak

Ajans: 41? 29!

Ajans Başkanı: Alemşah Öztürk

Yaratıcı Yönetmen: Seren Köroğlu

Yaratıcı Grup: Alperen Altınöz, Deniz Makal, Ufuk Çetincan

Sanat Yönetmeni: Ufuk Çetincan, Deniz Dayıoğlu, Fahri Güçlü

Yazılım Geliştirme: Günay Sert, Emre Çakmakçı, Fatih Koçak

Grafik Animasyon: Enis Kılıç

Proje Yöneticisi: Fırat Sorgucu, Aslı Nur Ergüzel

Ajans Prodüktörü: Berna Bulat

Dijital İletişim Grup Başkanı: Kayhan Dural

Dijital İletişim Yöneticisi: Ali Erkurt

Prodüksiyon: Hacıyatmaz Film

Yönetmen: Çağın Dizdar

Şehrin en yaratıcı suç örgütüne karşı, şehrin en iyi dedektifi sizin kontrolünüzde. Sihirbazlar Çetesi’nin “çözülemez” denen suçu sonrası olay yerini araştırın, delilleri toplayın, ipuçlarını takip edin ve çeteyi çökertin. Bu zorlu davada en büyük yardımcınız ise OnCam çözümleri. 360 derece kamera kayıtlarını inceleyin, olaya doğru açıdan bakın ve suçu çözün. Çünkü OnCam 360 Derece Kamera’nın interaktif deneyimiyle şimdi “Suç Kamerada”.

John McGill. Şehrin en iyi dedektifi. Ancak onun bile çözmekte zorlandığı suçlar var. Sihirbazlar adı verilen çete. Onlara sihirbazlar diyorlar çünkü suç mahaline nasıl girdikleri, oradan nasıl çıktıkları asla belirlenemiyor. Böyle olunca da onları yakalamak imkansız gibi görünüyor.

Ancak bu kez iş değişik. John McGill’in son davasında yanında iki yardımcısı var: Biri, elbette bu deneyimi yaşayacak olan sizler. Diğeri de OnCam 360 derece güvenlik kamerası çözümleri.

“Suçlu Kamera’da”, dört adet 360 derece videodan oluşan interaktif bir deneyim. Hikaye, John McGill’in Sihirbazlar Çetesi’nin son suçu sonrası olay yerine gelişiyle başlıyor. Kullanıcının, 360 derece kamera kayıtlarını inceleyerek hırsızların olay yerinden nasıl kaçtığını bulması gerekiyor.

Bu ilk ipucu kullanıcıyı başka bir yere yönlendiriyor. Suçu çözene dek kullanıcı 360 derece güvenlik kayıtlarıyla interaksiyon kuruyor. Kaydı ileri-geri alıyor, yakınlaştırıp, uzaklaştırıyor. Olaya doğru zamanda, doğru açıdan bakmayı öğreniyor.

41? 29! tarafından Hacıyatmaz Film işbirliğiyle hayata geçirilen projenin ana damarını, optik illüzyon tekniği oluşturuyor. Kullanıcının hikayeyi çözmek için kamera kayıtlarına tam zamanında, doğru açıdan bakarak optik illüzyonu tamamlaması gerekiyor. Dört farklı 360 derece videodan oluşan deneyim için yapılan saatlerce süren çekim sonucu oluşturulan “Suç Kamerada”, kullanıcılara polisiye roman lezzetinde bir deneyim vaat ediyor.

Peki sonunda Dedektif John McGill, suçluları yakalamayı başarıyor mu?

İLGİLİ HABERLER