Netaş’ın yeni kurumsal filmi yayında

Türkiye’nin ilk özel telekom Ar-Ge’sini kuran Netaş, 53 yıllık değerlerini ve teknolojisini simgeleştirdiği amblemi ile logosuna taşıdı. “Gelecek özümüzde” mottosuyla özündeki değerlere ve teknolojisine atıfta bulunan Netaş, yeni kurumsal filmi ile marka çalışmalarına hız verdi.

Netaş, 53 yılda 10 bin Netaşlı ile biriktirdiği değerleri simgeleştirerek logosuna taşıdı. Netaş, yeni amblemiyle Türkiye’ye kazandırdıklarının arkasındaki değerlerini anlattı. Netaş’ın marka çalışması Ajans Ultra imzası taşıyor.

Ağaç ve ona hayat veren su, yeni Netaş ambleminin ilham kaynağı oldu. Telekom, eğitim, sağlık, finans, kamu, savunma, eğlence ve spor gibi faaliyet gösterdiği dikeylerde özündeki teknoloji ile yaşamlara dokunmasını “su damlası” ile simgeleştirdi. Her bir damla su ile her geçen gün büyüyen ve köklenen ağacın yaş halkaları Netaş’ın 53 yılda 10 bin çalışanı ile yarattığı; cesaret, tutku, azim, paylaşımcılık, aile olmak, millilik ve yenilikçilik değerlerinin simgesi oldu.

“Özümüzdeki teknolojiyi değerlerimizle büyütüyoruz”

Netaş Marka ve Kurumsal İletişim Başkanı Buket Okumuş, “Netaş’ın zamandan ve mekandan bağımsız yolculuğunda her zaman ana unsuru olmuş bütün değerleri, logomuza eklenen amblem ile görsel kimlik kazandı. Sahip olduğumuz kıymetin “hikaye değeri”ni bir görsel üzerinden anlatarak daha da bilinir kılmak üzere yeni amblemimizi yarattık ve Netaş markası ile bütünselleştirdik. Böylece, özümüzdeki teknolojiyi, değerlerimizle büyüterek insanların hayatlarına daha iyisini kazandırmak adına gösterdiğimiz gayreti ve ülkemiz için ürettiğimiz faydayı daha güçlü şekilde anlattığımıza inanıyoruz” dedi.

“Marka özündeki teknoloji ve değerler “Gelecek özümüzde” mottosu ile filme taşındı”

Özündeki teknoloji ve değerlerini “Gelecek özümüzde” mottosu ile anlatan Netaş, yeni kurumsal filmini de yayına aldı. Karaboğa şöyle devam etti: “Gücünü kurum renginden alan bir görsel dünya oluşturarak, kurumun gücü ile insani değerleri arasında kurduğu dengeyi çok iyi yansıtacağını düşündüğümüz yumuşak ama iddialı bir animasyon tekniği ile yaratıcı fikrimizi hayata geçirmeyi tercih ettik. Filmin yapımında bu konuda ülkemizin en güçlü yapım şirketlerinden Lighthouse VFX ile çalışmayı tercih ettik. Filmin ana fikri, Netaş ambleminin özünde yer alan bir su damlasının yolculuğunu anlatmak üzerine kuruldu. Damlamız; Netaş marka değerleri ile insanların hayatına dokunan teknolojilerini birbirine bağlayan bir kurgu boyunca adeta bir anlatıcı gibi bize eşlik ediyor. Hikayemiz Netaş’ın bir dünya devine dönüşürken özündeki insani değerleri hiç yitirmeyişini, teknolojik atılımlarını ve geleceğe güvenle uzanan vizyonunu anlattıktan sonra özündeki değerlerin ambleme dönüşmesi ile noktalanıyor.”

Film Künyesi:

Ajans: Ultra
Animasyon / Prodüksiyon: Lighthouse VFX
Müzik: Yoyo-İstanbul
Seslendirme: Hakan Gerçek
Ses Stüdyosu: Melodika

İLGİLİ HABERLER