Dünya Çevre Günü kamu spotuna Bill Nye ve Billie Eilish’ten destek

Birleşmiş Milletler her yıl 5 Haziran’da gerçekleştirdiği Dünya Çevre Günü kutlamaları çerçevesinde bu yıl Bill Nye ve Billie Eilish’in de yer aldığı bir kamu spotu ile “iklim değişikliğine karşı acil eylem” çağrısında bulundu.


Birleşmiş Milletler tarafından ilk kez 1974’te, “Tek bir Dünya” teması ile kutlanmaya başlayan Dünya Çevre Günü o günden bu yana her yıl 5 Haziran’da tüm dünyada, doğaya, çevremize ve gezegenimize dair sorumluluklarımızı anımsatarak kutlanmaya devam ediyor.

Dünya Çevre günü dahilinde her yıl yeni bir tema belirleyen BM, bu yıl iklim değişikliğinin bitki ve hayvan türleri üzerindeki etkisine odaklandı.

Dünya Çevre Günü çerçevesinde düzenlenen pek çok etkinliğin yanı sıra yönetmen Benjamin Ryan Nathan ve Robert Gregson’un çektiği kamu spotu da yayınlandı

 

“Doğa, bize insanlığın bir çöküşün eşiğinde olduğunu gösteriyor”

Benjamin Ryan Nathan ve Robert Gregson hazırladıkları videoda bitkilerin ve hayvanların iklim kriziyle birlikte maruz kaldıkları yeni hayatı çarpıcı bir görsel dille anlattı.

Tüm dünyada bilim programının akılda kalan jingle’ı ve iklim aktivistliğiyle nam salmış olan Nye, “Doğa, bize insanlığın bir çöküşün eşiğinde olduğunu gösteriyor” dedikten sonra, yakında en az bir milyon bitki ve hayvan türünün yok olması ihtimaline dikkat çekiyor.

Bill Nye, “Bunu ancak şimdi harekete geçersek durdurabiliriz” diyerek herkesi uyanmaya davet ediyor.

Geleceğin kurtarılabileceğine inan Bill Nye’e ve Billie Elish’e katılan seslerin tüm dünyaya bir çağrısı var: “Doğa Zamanı”.

 

Kaynak: Adweek

İLGİLİ HABERLER