Dardanel’den kolay açılan konserve inovasyonu

Aşık olup da söyleyemediğiniz mutlaka olmuştur. Patronun odasına girip de o çok istediği zamdan söz bile edemeden çıkan da… İşte bu insan hikayelerini son reklam kampanyasına sıcak ve esprili bir dille taşıyan Türkiye’nin ilk ton balığı üreticisi Dardanel, “Biz de eskiden #kolayaçılıyoruzdiyor ve artık kutularına gelen yeni teknolojiden bahsediyor.

İşin şakası bir yana; Dardanel’in sadece bir tıkla kolay açılan yeni kapağı ülkemizde konserve kategorisinde bir ilk. Dünyada ise sadece bir örneği bulunuyor. Ar-Ge ve inovasyona her yıl çok önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Dardanel İcra Kurulu Başkanı Mehmet Önen, “Bu çalışmalarda önceliğimiz tüketicilerimizden aldığımız geri bildirimler. Bunların başında kapakların zor açılması vardı. Biz de en hızlı şekilde harekete geçerek, kapaklarımızı kolay açılır kapağa çevirdik. Türkiye’de üretimi olmayan bu önemli teknolojiyi yurt dışından getirdik ve kendi sektörümüzde yine öncü olmayı başardık. Bu yenilikle birlikte tüketicilerimiz konserve kutularını açarken artık zorlanmayacak” diye ekliyor.

İnsana dokunan bir marka

Dardanel’in sadece ticari başarısıyla değil, aynı zamanda gıda sektörüne, Türk insanının beslenme alışkanlıklarına, üretim vizyonu ve kullandığı ileri teknolojiyle katkı sağlamayı hedeflediğini paylaşan Önen, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Brand Finance başta olmak üzere tüm itibarlı listelerde Dardanel markasının yükselişini ‘insana dokunan bir marka’ olma vizyonumuzla açıklıyoruz. Bu nedenle tüketicilerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda hayata geçirdiğimiz kolay açılan kapağımızı da, yine tüketicilerimizin yaşamında en sık karşılaştıkları hikayelerle anlatmayı seçtik. Bizim de bir zamanlar kolay açılamadığımızı ama artık bunun sona erdiğini sıcak ve samimi bir tonla anlatmayı tercih ettik.”

Dardanel’in iki ayrı reklamla başlayan #kolayaçılıyoruz reklam kampanyası, televizyon ekranlarının yanı sıra dijital medya da tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

KAMPANYA KÜNYESİ:
Reklamveren:  Dardanel
Dardanel İcra Kurulu Başkanı: Mehmet Önen
Dardanel Pazarlama Yöneticisi: Melis Dalgıç
Reklam Ajansı: Havas İstanbul
CCO: Ergin Binyıldız
ECD: Volkan Dalkılıç
Yaratıcı Ekip: Kreatif Ekip: Ahmet Sefer, Eren Altuniş, Muhammet Keskin, Betül Saykan
Digital Grup Başkanı: Zihni Başsaray
İçerik Lideri: Serhat Varan
Dijital İçerik Yazarı: İlayda Serbest
Motion Designer: Ahmet Erkul
Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz
Müşteri İlişkileri EkibiTuğçe Demirbaş
Prodüksiyon Ekibi: Sıla Salgın, Gözde Bilir
Prodüksiyon Şirketi: Autonomy
Yönetmen: Ferit Katipoğlu
Prodüktör:  Şafak Sezgin
Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök
Post Prodüksiyon: Tonic
Müzik: Fahir Atakoğlu
Mecra: Televizyon, dijital

İLGİLİ HABERLER