Youtholding’ten eSpor’a büyük yatırım

Türkiye’de başta League of Legends olmak üzere 9 farklı profesyonel eSpor takımı bulunan tek eSpor Kulübü olan Crew, Ağustos ayından itibaren bu alanda Youtholding’in gücünü arkasına aldı. Gençlik odaklı birçok farklı sektörde girişim ve yatırımları olan Youtholding artık eSpor’da da gençlere ulaşacak. Gençlik iletişimi yapan YOUTH, gençlik odaklı bir perakende zinciri olan ve kampüslerde varolan 15 mağazasıyla şimdilik 600 Bin öğrenciye dokunan Youth Store, Kasım ayı içerisinde Gençlerin yeni bankacılık deneyimi için hayata geçmiş olacak Youth Pay’in yatırımcısı Youtholding, yeni eSpor kulübü markası YOUTH CREW ile gençlere bu platformlar üzerinden erişmeyi ve eSpor kulübünün taraftar bazını genişletmeyi de hedefliyor.
Crew eSpor Kulübü, Youth’un sinerjisini de arkasına alarak Marka, görsel kimlik, taraftar ürünleri gibi birçok alanda yenileniyor. Youth Crew yeni sezonda bu dönüşüm ile transfer çalışmalarına da hız verdi.

Türkiye’de ve dünyada eSpor’un geleceğini gördük:
Crew takımına yatırım yapan Youtholding’in CEO’su Emrah Kaya şunları söyledi:
Gençlere erişmek isteyen markaların ilk adresi olmaya devam ediyoruz. Farklı Platformlar yaratarak gençlerle onların gündeminin içerisine girmek isteyen şirketlere gerek veriye dayalı gerekse verimli marka yatırımları yapmalarına fırsat veriyoruz.
Dünyanın en büyük markaları iki yıldır gençlik yatırımlarının önemli bir kısmını eSpor’a çevirmiş durumda. Biz de Türkiye’de ve dünyada eSpor’un geleceğini görüyoruz. Ülkemizde 22 milyon eSpor oyuncusu mevcut, bunların 13 milyonu ödeme yaparak oynuyor. Amatör eSpor oyuncusu 60 binin üzerinde ve oyun içinde 900TL’ye kadar harcama yapıyorlar. Bu açıdan eSpor’un geleneksel spor dallarından bir farkı kalmadı. Bütün bunların ötesinde yeni ismiyle eSpor takımlarımızın sadece Türkiye’de değil Dünyada da gelecek başarılarında yerimiz olacağını düşünmek şimdiden heyecan verici.
2017 Dünya Şampiyonası’nda en iyi 16 takım arasına girerek bize de büyük bir gurur yaşatan 1907 Fenerbahçe’nin 2017 Türkiye Büyük Finali 1 günde 1 Milyondan fazla kişi tarafından izlendi. Çoğunluğu üniversite öğrencisi iyi eğitimli ve son derece bilgili bu gençlerin yüzde 85’i 15-25 yaşları arasında.”

Türkiye’yi başarıyla temsil ettiler
Point Blank 2016 Dünya Şampiyonası’nda Türk eSpor rekorunu kırarak 3. olan Crew eSpor Kulübü’nün kurulduğu 2014 yılından bugüne 23’ü birincilik olmak üzere 43 turnuvada derecesi bulunuyor.

 

İLGİLİ HABERLER