“Yılın İnovatif Ürünleri” araştırması için son başvuru tarihi 2 Şubat!

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırmasının saha süreci başlıyor. İnovasyon gücüyle fark yaratarak tüketicilerin kalbinde özel bir yer edinen markaları gözler önüne seren araştırmada ayrıca bu sene markaların ürünlerini araştırma sürecine dahil edebilmelerini sağlayan bir mekanizma da geliştirildi. Son başvuru tarihi ise 2 Şubat Salı…

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırmasının saha çalışması önümüzdeki günlerde başlıyor. Marketing Türkiye için YouGov Türkiye’nin gerçekleştirdiği “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırması 2020’nin öne çıkan marka ve ürünlerini gözler önüne serecek. “Yılın İnovatif Ürünleri” araştırmasında inovasyon gücüyle fark yaratarak tüketicilerin kalbinde özel bir yer edinen ürünler belirlenecek. Araştırma beyaz eşyadan gıdaya kadar 13 farklı kategoride yılın trendlerine de ışık tutacak.

Yılın en inovatif ürünlerini belirleyen araştırmada bu yıl bir ilk de gerçekleştirilecek. Markalar yıl içerisinde çıkardıkları ürünleri araştırma sürecine dahil edebilecek. Aşağıdaki özelliklere sahip ürünlerle başvurulması durumunda araştırmaya dahil edilebilecek.

Başvuru Koşulları:

İsteyen firmalar aşağıdaki kriterleri dolduran SKU’lar ile yarışmaya ücretsiz olarak katılabiliyor:

  • Lansman 1 Ocak 2020 tarihinden sonra yapılmış,
  • Pazar dağılımı yüzde 20’nin üzerinde veya minimum yüzde 3 penetrasyona sahip,
  • Tüketici tarafında karşılanmayan bir ihtiyaca inovatif şekilde hizmet veren,
  • Pazarda olan bir ürüne yeni koku/varyant/tat gibi bir yenilik eklemesi,

YouGov Türkiye ve Marketing Türkiye ekibi yukarıdaki şartların karşılandığını onayladıktan sonra katılım süreci tamamlanıyor. Son başvuru tarihi 2 Şubat Salı…

Başvurularınızı gizem.yildiz@marketingturkiye.com’a adresine gönderebilirsiniz…

Araştırmanın Metodolojisi:

Marketing Türkiye için YouGov Türkiye tarafından düzenlenen “2020’nin İnovatif Ürünleri” araştırmanın saha süreci 8-15 Şubat 2021 tarihleri arasında kantitatif olarak yapılacak. Araştırmanın örneklemi; %50 kadın %50 erkek, 14-55 yaş arası katılımcılardan oluşacak. 1.000 kişinin katılımı ile Türkiye temsili bir dağılıma göre yaş, cinsiyet kotaları takip edilecek. Araştırma kapsamında katılımcılara çeşitli kategorilerden ürünler sunularak hangilerinin daha yenilikçi olduğu sorulacak.

İLGİLİ HABERLER