Yaratıcılık 31’inci kez Kristal Elma’da ödüllendirilecek

Kristal Elma Türkiye Reklam Ödülleri Yarışması Ödül Töreni için geri sayım başladı. En uzun gece 21 Aralık’ta gerçekleştirilecek organizasyonda kazananlar ödülleriyle buluşurken, yaratıcılık 31’inci kez ödüllendirilecek.

Yaratıcılığın kutlanacağı ve yaratıcılıkta sınır tanımayan projelerin alkışlanacağı Kristal Elma’da, ödüller en uzun gece 21 Aralık’ta Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda sahiplerini bulacak. Bu yıl “Sıradanlığa karşı, tekdüzeliğe karşı… Yaratıcılık tek, biz hepimiz” diyerek yola çıkan Kristal Elma’nın manifestosu, yaratıcılığa her gün usanmadan emek verebilecek kadar tutkun olanlar üzerine kuruluyor. Ödül töreni öncesi yapılacak Shutterstock Designer’s Challenge yarışmasına farklı ajanslardan katılacak art direktörler aynı gün alacakları brief üzerinden Shutterstock görselleri kullanarak gerçek zamanlı tasarımlara imza atacak.

Kristal Elma 2019’daki yenilikler

Pazarlama iletişiminde yaratıcılığın artırılmasına katkıda bulunan organizasyon kapsamında kazananlar 21 Aralık’ta Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda gerçekleştirilecek törenle ödüllendirilecek. Kristal Elma bu yıl da adayları birçok yenilikle karşılıyor. Açık hava kategorisinin yenilendiği organizasyonda, “Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon” alanına; “Kullanıcı ile ortak yaratılan içerikler”, “Sosyal medyada ünlü kullanımı”, “VR/AR teknoloji projeleri”, “Markalı teknoloji projeleri”, “Verinin yaratıcı kullanımı”, “Native reklamlar” ve “Mobil teknolojilerin yaratıcı kullanımı” olmak üzere 7 yeni kategori eklendi.

“Medya” alanına “Markalı içerik- Ürün yerleştirme”, “Markalı içerik- Dijital ve Sosyal Medya İçin Oluşturulmuş İçerik” ile “Ürün/ Hizmet Lansman” kategorilerinin eklendiği Kristal Elma’da “Tasarım” alanında da “Etkileşim tasarımı”, “Veri görselleştirmesi tasarımı” ile “Dijital enstalasyon ve etkinlik tasarımı” olmak üzere üç yeni kategoride başvuru alınıyor.

“Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” özel kategorisi açıldı

Organizasyon kapsamında bu yıl Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği özel kategorisi açıldı. Bu kategoride; marka, ürün veya hizmet tanıtımında; cinsiyetler arası eşitsizliği teşvik eden geleneksel rolleri ve yaşam tarzlarını sorgulayan, kalıp yargıları yansıtan rolleri normalleştirmeyen, cinsiyet rollerine dair toplumdaki çeşitliliği yansıtan ve bu konuda farkındalık yaratan iletişim çalışmaları değerlendirilecek.

Kristal Elma jürisinde “Film, TV-Sinema, Online Film, Entegre Kampanyalar”, “Basın, Açıkhava, Radyo” ile “Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” kategorilerinde İlkay Gürpınar; “Medya”da Banun Erkıran, “Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon”da Enis Orhun jüri başkanı olarak görev yapacak. “Tasarım”da jüri başkanı Ayşe Bali olurken, “Uygulamada Mükemmellik-Yapım Yönetim” ile “Uygulamada Mükemmellik-Müzik” kategorisinde Can Pehlivanlı; “Bölge Yarışması”nda ise Kurtcebe Turgul jüriye başkanlık edecek.

İLGİLİ HABERLER