Voleybola gönül vermiş 712 kişi 5 ciltlik dev bir ansiklopedide buluştu

“Voleybola Adanmış Hayatlar” Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen “Büyük Buluşma” töreninde bir araya geldi.

 Eski voleybolcu ve eğitimci Gülnur Özfer Görgün tarafından 2015 Ocak ayında sosyal ağ platformu Facebook’ta kapalı bir grup içinde önce vefat eden voleybolcuların yaşam hikayesi, anıları ve fotoğraflarının paylaşımıyla başlayan daha sonrasındaysa belirlenen kriterlere uyan yaşayan voleybol üyelerinin tanıtımıyla devam eden ve 4,5 yıldır kesintisiz süren bu yayın;  5 cilt, 2250 sayfa, 17,5 kg’lık dev bir eser oldu.

Voleyboldan geçen hayatların anlatıldığı eserde 10 bine yakın görsel kullanıldı. Ansiklopedi, spor tarihçilerine, araştırmacılara, diğer spor branşlarına bir referans, bir esin kaynağı olması planlanıyor. 1905-1965 yılları arasında doğan ve yaşamlarının oldukça uzun bir bölümünü voleybolla iç içe geçiren 712 kişinin geçmişteki anıları, hikayeleri tekrar canlanıyor, bu ansiklopediyle ölümsüzleşiyor, geleceğe aktarılıyor.

“Voleybolun Unutulmazları” projesiyle tekrardan hatırlanan, kendini takımın bir parçası olarak hisseden, geçmişte voleybolla yaşamış 712 isim  Burhan Felek Spor Salonu’nda düzenlenen “Büyük Buluşma” töreniyle tüm voleybol ailesi ve voleybolseverler ile buluştu.

 

İLGİLİ HABERLER