Uluslararası Ad Black Sea Festivali’nde ilk Türk jüri başkanı

5. Uluslararası Ad Black Sea Reklamcılık Festivali’nde ilk kez Türkiye’den Karpat Polat jüri başkanı olarak görev yaptı.

Bu sene ‘’Bring It Out’’ sloganıyla, Marcello Serpa, Piyush Pandey, Michael Conrad, Washington Olivetto gibi reklamcıları ağırlayan 5. Uluslararası Ad Black Sea Reklamcılık Festivali gerçekleşti. Türkiye’den K A R P A T Independent Advertising Agency’nin Creative Chairman’ı Karpat Polat, festivalin Film, Film Craft, Advertising Campaigns ve Radio kategorisinde jüri başkanı olarak görev yaptı. Lürzer’s Archive dergisi tarafından ‘’Türkiye reklamcılığını yaratıcılıkta zirveye taşıyan ve dünyaya açan isim’’ olarak nitelendirilen Karpat Polat, Cannes’da Türkiye’nin tarihindeki ilk ödülleri kazanmasını, iki yıl üst üste dünyanın en çok ödül alan yaratıcı yönetmenleri arasına girmesini ve kendi reklam ajansını kurmasını festival katılımcılarına bir panelle paylaştı. Manajans JWT’den Executive Creative Director Sami Basut ve TBWA’den Volkan Karakaşoğlu festivalde görev yapan diğer Türk jüri üyeleri oldu.

Son derece genç bir festival

Karpat Polat’ın festivalle ilgili izlenimleri: “Son derece genç bir festival. Sadece 5 yaşında. Sanırım bunun doğal bir sonucu olarak gerek katılımcılarda, gerekse konuşmacı ve ödüllendirilen işlerdeki tazelik dikkat çekiciydi. Dünyanın en önemli reklamcılarını böylesine genç ve belki de dünya reklam başkentlerine biraz uzak olan festivale katılmaya ikna edebilmeleri başta ilgimi çekti. Ancak festivalin ilk gününden itibaren fark ettim ki gayet genç bir ekip, son derece büyük bir samimiyet ve özveriyle dünyanın en çok bilinen reklam festivallerindeki kadar yüksek bir profesyonellikle harika bir iş başarmış ve başarılarını sürdürmeye devam ediyor.”

 

 

İLGİLİ HABERLER