Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Ömer Kızıl

 

1 Nisan 2016 tarihinden itibaren Nuran Kızıl Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini Ömer Kızıl’a devrediyor.

Şirket yönetim kurulu, Ömer Kızıl’ın ataması ile; Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet H. Erbak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Ömer Kızıl ve Yönetim Kurulu Üyesi Salih Dağaltı’ndan oluşuyor.

Ömer Kızıl hakkında:

Ömer Kızıl, 1996 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme ve İktisat Bilimleri Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1989 yılında Uludağ İçecek’te başlayan çalışma hayatında 1995 yılına kadar şirketin farklı departmanlarında tecrübe kazandı.1995 – 2001 yılları arasında Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü, 2001-2010 yılları arasında Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Uludağ İçecek’e sağladığı katkılar yanında Ömer Kızıl, European Federation of Bottled Waters (EFBW) yönetim kurulu üyesi, MASUDER Başkan Yardımcısı ve Bursa Filarmoni Derneği Başkanı olarak faaliyet gösteriyor. 2007 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından Sabancı ve Koç Üniversiteleri’nin ortaklaşa yapmış olduğu Turquality markalaşma programını başarıyla bitirdi. 2010 yılından bu yana Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam eden Ömer Kızıl 1 Nisan 2016 itibariyle Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

İLGİLİ HABERLER