Twitter’ın yeni hikaye özelliği “Fleets” ile başı dertte

Twitter’ın son inovasyonu Fleets’te kullanıcıların güvenliğini tehdit eden detaylar ortaya çıktı. Normalde 24 saatte silinmesi gereken hikayelerin daha uzun süre profilde kaldığı gözlemlendi. Ayrıca herhangi birinin hikayeyi görmesi veya indirmesi durumunda kullanıcıya bildirim gitmeyebiliyor.

Snapchat sonrasında Instagram’la kullanıcıların hayatında yer edinen hikaye özelliği son olarak “Fleets” ismiyle Twitter’a uyarlanmıştı. Üzerinden birkaç gün geçtikten sonra bu yenilikte bazı hatalar ortaya çıktı. Hikayelerin 24 saatten daha uzun bir süre profilde kalması, herhangi bir kullanıcının hikayeyi görmesi veya indirmesi durumunda bildirim gitmemesi Twitter kullanıcılarını huzursuz etti. Bununla birlikte uygulamanın mobil versiyonunun son birkaç gündür oldukça yavaşladığı göze çarpıyor.

Konuyla ilgili konuşan bir Twitter yetkilisi, “Bazı Fleets medya URL’lerine 24 saat sonra bile erişildiğinin farkındayız. Söz konusu teknik soruna şimdilik geçici bir düzeltme getirmek için çalışıyoruz. Kısa süre içinde de paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER