Twitter’da gündem “uzaktan eğitim”

COVID-19, hayatımızdaki birçok şeyi değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyor. Bunlardan biri de öğrencilerden öğretmenlere, velilerden idarecilere çok geniş bir kitleyi ilgilendiren eğitim sektöründe yaşanıyor. Okula dönüş döneminin gelip çattığı bu günlerde “uzaktan eğitim” Twitter gündeminde sıklıkla yerini alıyor. EBA’da (Eğitim Bilişim Ağı ) sıklıkla yaşanan teknik problemler, öğrencilerin yeterli teknik donanıma sahip olmaması bu dönemin sıklıkla öne çıkan başlıkları oldu. Bu kafa karıştırıcı ve karmaşık zamanda, Twitter’daki konuşmalar öğrencilerin, ebeveynlerin ve öğretmenlerin kafasında neler olduğunu gözlemlememize yardımcı oluyor.

Hedef başarı, yol stresli

Okula dönüş genellikle yeni bir başlangıç olarak görülüyor, ancak bu yıl çok daha farklı olduğunun herkes farkında. Twitter’daki sohbetler, diğer yandan ebeveynlerin stresli olduğunu da doğruluyor. Ancak ebeveynler duyguların galip gelmesine izin vermiyorlar. Bunun yerine, çocuklarının eğitimine odaklanıyorlar ve onları başarılı olmaları için hazırlıyorlar.

 

Alışverişte kalemler ve kitaplar’ın yerini bilgisayarlar aldı

Alışveriş de bu dönemde dönüşen ve değişen şeylerden biri. Okula dönüş alışverişi, kitap ve çanta taşımak zorunda olunmayan bu dönemde farklılaşıyor. Sanal eğitimdeki artış, bilgisayarlara ve tabletlere olan ihtiyacın artmasına neden oldu.

 

 

 

Ayakkabılar isteğe bağlı, sweatshirt zorunlu

Evde kalmanın değişik yönlerinden belki de çoğu öğrenci için faydalarından biri de yeni kıyafet normalleri. Evde çoğu çocuk ve ebeveyn daha rahat kıyafetler seçiyor ve alışverişte de bunları tercih ediyorlar. Ürünlerini konfor ve rahatlık sağlayıcı olarak konumlandırılan markalar alışveriş yapan velileri mutlu edecek gibi görünüyor

 

Bu stresli zamanlarda veliler, öğretmenler ve öğrenciler şikayetlerinin yanı sıra  empati ve cesaretlendirme içeren mesajlarını Twitter’da paylaşıyorlar. Bunun farkına varacak markalar için şimdi destekleyici olmanın tam zamanı!

İLGİLİ HABERLER