Twitter, yaşanan siber saldırıya dair ilk bulguları paylaştı

Çarşamba günü Twitter’da gerçekleşen büyük siber saldırının ardından Twitter, herkesi kısa süre içerisinde bilgilendireceğini duyurmuştu. Beklenen açıklamanın ilki gerçekleşti.  Twitter yaptığı açıklamada , “Yaklaşık 130 hesabın saldırganlar tarafından bir şekilde olayın bir parçası olarak hedeflendi” dedi.

Kamuoyunun aklındaki sorulardan biri de siber korsanların güvenliğini ihlal ettiğini  bildiğimiz hesapların (Elon Musk, Bill Gates, Warren Buffett, Barack Obama, Joe Biden) kişisel mesajlarına ulaşıp ulaşmadığıydı.

Twitter bu soruya da, “Bu hesaplarla ilgili herkese açık olmayan verilerin gizliliğinin ihlal edilip edilmediğini değerlendirmeye devam ediyoruz ve bunun gerçekleştiğini belirlersek güncelleme sağlayacağız” diyerek yanıt verdi.

 

Twitter güvenlik önlemleri kapsamında aldıkları tedbirleri ise “Araştırmalarımız devam ederken sistemlerimizi güvence altına almak için güçlü adımlar atıyoruz. Hala atabileceğimiz uzun vadeli adımları değerlendirme sürecindeyiz” cümleleri ile ifade etti.

Twitter, süreç ilerledikçe ortaya çıkacak detayları da en hızlı şekilde paylaşacağını açıklamalarına ekledi.

İLGİLİ HABERLER