Türkiye’nin ilk PR ajansı A&B İletişim 45’inci yaşını kutluyor

Türkiye halkla ilişkiler sektörünün ilk ajansı A&B İletişim 45’inci yaşını kutluyor. 

Türkiye’nin ilk PR ajansı A&B İletişim 45’inci yaşına giriyor. Bu vesileyle bir kutlama mektubu paylaşan A&B İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Asna şu ifadeleri kullandı:

A&B İletişim olarak sektörde 44 yılı geride bırakıp 45. yaşımıza giriyoruz.

Dile kolay; hizmet sektöründe 44 yıl!..

9 yıl boyunca Türkiye’nin ilk ve tek “halkla ilişkiler” şirketi olarak anıldık. Halkla ilişkilerin ne olduğunu, neye yaradığını anlattık. Derken yeni şirketler kuruldu, çok uluslular Türkiye pazarını keşfetti, sektör genişledi. Buna sevindik, artık tek başımıza anlatmak zorunda değildik.

Biz de bu süreçte okul olma zihniyetimizi elden bırakmayarak öncülük yapmaya devam edip etik kurallarımızı ilan ettik, ardından iletişimin tüm boyutlarını kapsayan toplam iletişim kavramını sektöre taşıdık.

44 yıl süresince nice firmanın kuruluş heyecanını paylaştık, şimdi devler liginde olan pek çok kurumun marka olma yolculuğuna eşlik ettik, yol gösterdik.

Toplumsal faydayı tüm profesyonel çalışmalarımızda odağımıza aldık. Sivil toplum kuruluşlarının gönüllüsü olduk, destek sağladık, içerik ürettik, uyguladık.

Birlikte yaşama kültürünü geliştirmenin temelinde iletişim olduğu bilinciyle, markalaşma sürecinde, gerçeklere dayanan ve toplum menfaatini kollayan iletişimin önemini anlatmaya çalıştık.

Sorumluluğumuz büyük, yolumuz çok uzun…

Yeni yaşımızda da ortak aklı ve bilgiyi temel alan, işine tutkuyla bağlı, genç düşüncenin değer bulduğu ekip ruhumuzla, sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak hedefiyle yolumuza devam ediyoruz.

Bu yolda bize ışık tutan hocamız Prof. Dr. Alâeddin Asna’yı her daim saygı, şükran ve özlemle anıyoruz.

Birlikte nice yaşlarımızı kutlamak dileğiyle…

Saygı ve sevgilerimle.

İLGİLİ HABERLER