Turkcell’in “BiP” reklamı Times Meydanı’nda…

Turkcell, mesajlaşma platformu BİP’i dünyaya yayma hedefiyle küresel iletişim kampanyası başlattığını duyurdu. Marka yurt dışındaki ilk reklam kampanyasını ABD’nin ünlü Times Meydanı’nda yayınladı. Sonraki duraklarsa İngiltere, İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya olacak.

Turkcell’in iletişim ve yaşam platformu BiP, Türkiye’nin ardından yurt dışındaki iletişimi için de çalışmalara başladı. Marka, BİP için yeni bir iletişim kampanyasına start verdi. Kampanya kapsamında, dünya medyasının en önemli mecralarında boy göstermeye hazırlanan uygulamanın ilk adresi Amerika Birleşik Devletleri oldu. İçinde İngiltere, Almanya, Fransa ve Rusya’nın da bulunduğu birçok Avrupa ülkesinde de kampanyaya başlayan BiP’in öncelikli hedefi, yurt dışında ilk aşamada 25 milyon kullanıcıya erişmek.

Bu hamlenin aynı zamanda Türkiye’nin dijital ihracat potansiyeline büyük katkı yapacağını belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Türk mühendisleri müthiş işler ortaya çıkarıyor. Bu uygulamalarla birlikte gördük ki bu konuda hiçbir eksiğimiz yok. Sadece BiP değil, fizy, TV+, Dergilik, Lifebox, Yaani ve diğer tüm uygulamalarımızla birlikte bugün 120 milyon indirme rakamını yakaladık. Hedefimiz 3 yıl içinde bu rakamı 1 milyara çıkarmak,” dedi.  Terzioğlu, “Tüm dünyada BiP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in dijital reklamları ilk olarak New York’ta, ünlü Times Meydanı’ndaki dijital ekranlarda yayınlanmaya başladı.

Reklamın ana mesajını, “Diğerlerini bırakın; gelin BiP’i kullanın. Yeni teknolojileri deneyimleyin; sadece kullanmakla kalmayın kullandırtın” diye özetleyen Terzioğlu, bu global iletişim kampanyasının hedefini ise “ABD başta olmak üzere tüm dünyada BiP’in bir platform olarak yaygınlaşması” diyerek özetledi.

 

 

İLGİLİ HABERLER