Türk medyasında Japon rüzgarı

Japon Nikkei Business Publications (Nikkei BP), bünyesinde InStyle, Fortune, InStyle Home, Martha Stewart Weddings gibi dergi ve internet sitelerini bulunduran Mutlu Dergi Grubu’nun (MDG) yüzde 80 oranında hissesini devraldı.

Nikkei BP Başkan ve CEO’su Kohei Osada ve MDG kurucusu Zafer Mutlu’nun katılımıyla satınalmaya ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda yeni şirketin ismi, NIKKEI-Mutlu Dergi Grubu A.Ş. (NIKKEI-MDG) olarak belirlenirken Kohei Osada’nın yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı; Zafer Mutlu’nun ise Başkan ve CEO’su olarak görev alacağı açıklandı. Toplantıda konuşan Kohei Osada, “Türkiye; Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Orta Asya’yı da içerisine alan geniş bir coğrafyadaki pazarlara erişim için bir merkez işlevini üstlenebilecek stratejik bir konumda bulunuyor. NIKKEI-MDG küresel ticaretimizi Türkiye üzerinden geliştirmemizi sağlayacak bir platform olarak görev yapacak. Bu sayede farklı ticari alanlara doğru genişlemeyi hedefliyoruz” dedi.

Zafer Mutlu ise basın toplantısında, “Ticaret, yönetim ve teknoloji haberleri alanında güvenilir bir yayıncı olan Nikkei BP ile yaptığımız ortaklığın, MDG’nin yönetim kaynakları ile birleştiğinde sinerji yaratmasını bekliyoruz. Teknoloji sektörüne yönelik projelerin geliştirilmesine özellikle ilgi duyuyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER