Tüketiciyi satın almaktan soğutan reklam klişeleri…

Sınıfının en iyisi: Genellikle otomobil firmalarının kullandığı bu slogan insanı bir anda ilkokul sıralarına götürerek “inek” öğrenci profilini getirir akıllara…

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-sinifinin-en-iyisi

Serinleten fiyatlar: Yaz sıcaklarının başlamasına yakın kullanılan bu klişeden sanırım hepimiz bıktık. Cebimizden para çıktığı sürece hangi fiyat bizi serinletir ki? Ha ürünün üstüne bize buzlu banknot verecekseniz belki olabilir.

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-serinleten-fiyatlar

İçinizi ısıtacak fiyatlarla: Sanırım burada bir gönderme söz konusu, “ürünümüz için ödeyeceğiniz fiyat hem cebinizi hem de içinizi yakacak” diyor olabilirler!

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-icinizi-isitacak-fiyatlar

Bu fırsat kaçmaz – yılın fırsatı – muhteşem fırsat: Fırsat üzerine dayalı bu göndermelerden artık hepimiz sıkıldık. Bir şeyin yılın fırsatı olabilmesi için bedavaya dağıtılıyor olması gerekir, bir ton para ödeyerek satın aldığınız hiçbir şey “muhteşem fırsat” değildir.

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-bu-firsat-kacmaz

Emir kipli konuşmalar: Bazı markalar reklamlarında, “şunun için bunun alın”, “şöyle giyin, böyle ol”, “al, yap, giy, ye, iç, git, gel, kap, koş” gibi emir kipli konuşmalarla bize ürün ve hizmetler dikte edilir.

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-sam-amca-emir-kipli-konusmalar-parani-istiyorum

Kira öder gibi – şehrin göbeğinde: Kira öder gibi ev taksidi ödemek mümkün değildir. Ortalama bir kira bedelinin 800-1500 TL arası olduğunu düşündüğünüzde bu paraya alabileceğiniz ev muhtemelen 50-60 m2 civarındadır ve kesinlikle yüklü peşinatı veya ara ödemeleri vardır.

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-kira-oder-gibi-ev-sahibi-olun-karikatur-erdil-yasaroglu-komikaze

Böylesini görmediniz: Bir de böylesi vardır ki sizde bir merak uyandırma gayretinin ötesinde cinsel imalarla doludur. Görünce dilinizi yutacaksınız, gözleriniz yuvalarından fırlayacak, dudaklarınız uçuklayacaktır.

sevilmeyen-duymak-istemedigimiz-reklam-sloganlari-kliseler-boylesini-gormediniz-teshirci

İLGİLİ HABERLER