TÜHİD’in yeni yönetimi görev başında

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin yeni yönetimi, görevi teslim aldı. Türkiye’deki halka ilişkiler uzmanlarını bir çatı altında toplayarak meslek içi dayanışmayı sağlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) yeni yönetimi seçildi. 10 Haziran’da gerçekleşen Olağan Genel Kurulu sonrası yapılan ilk yönetim kurulu toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Gonca Karakaş (Effect Halkla İlişkiler) getirilirken, Başkan Yardımcılığı’nı ise Merih Güngör( Mese İletişim Danışmanlığı) üstlendi.

Halkla ilişkiler mesleği ile ilgili ulusal ve uluslararası kaynaklardan elde edilen bilgileri iletişim camiası ve üyeleri ile paylaşarak bilgi akışını sağlayan TÜHİD’in yönetim kurulunda Murat Göllü (Akbank) Genel Sekreter, Sinan Cem Şahin (TTNET) Sayman, Fügen Toksü(Toksü ve Chase Halkla İlişkiler), Sevil Wittmann (Vodafone Telekomünikasyon), Şeref Gözütok (Mark&Mark İletişim Danışmanlığı), Ayşe Kırımlı (Adel Kalemcilik), Ayşenur Aydın (Opet Petrolcülük), Berna Sağlam Naipoğlu (Bernaylafem), Çiler İlhan (Çırağan Palace Kempinski), Ercüment Şener (Ünite İletişim ve Tanıtım Hizmetleri), Şila Gök (İdea Halkla İlişkiler ve Tanıtım) ve Şulecan Dalbudak Toközlü (Artı Değer Stratejik İletişim ) üye olarak yer alıyor.

TÜHİD’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş; TÜHİD’in yeni döneminde halkla ilişkiler sektörü, çalışanları ve genç iletişimciler için yeni projeler geliştirdiklerini söyledi. Karakaş, TÜHİD’in ulusal ve uluslararası gelişimine önem vereceklerini, yeni işbirliği modellerinin geliştirileceği ve iletişim mesleğinin daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalara devam edileceğini belirtti. Karakaş, genç iletişimciler için platformlar oluşturulacağını ve sektörün taze fikirlerle daha iyi yerlere taşınacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABERLER