TOTAL istasyonları ve Spotify’dan yenilikçi iş birliği

TOTAL istasyonları, Spotify ile Türkiye’de ilk defa kullanılan bir çalışmaya imza attı. TOTAL istasyonları Spotify ile otomotivle ilgili kullanıcıları hedeflemenin yanı sıra otomobil içinde olduğunu bildiği sürücülere de bu çalışma ile erişti.

TOTAL istasyonları, Spotify ile reklam alanında önemli bir çalışmaya imza attı. TOTAL istasyonları markanın reklam spotlarının, Spotify üzerinden araç sürücülerine ulaşmasını sağlayacak olan araç içi hedefli reklam çalışması ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Bu çalışmayla birlikte TOTAL istasyonları, sadece otomotivle ilgili kullanıcıları hedeflemekle kalmadı, o sırada otomobil içinde olduğunu bildiği sürücülere de bu çalışmayla erişti.

Bu reklam modeliyle sürücülere araç içerisindeyken erişim sağlandı

TOTAL istasyonlarının, 2 milyardan fazla çalma listesi ve 217 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunan müzik Spotify ile yaptığı bu özel çalışma kapsamında TOTAL reklamları, araç içinde o anda Spotify’dan müzik dinleyen yaklaşık 1 milyon araç sürücüsüne ulaştı. TOTAL bu çalışma sayesinde, otomobil içerisinde olduğunu bildiği sürücüleri teklif ve fırsatlarından haberdar etti. Daha önceki reklam modellerinde, o anda sürücünün araç içerisinde olup olmadığı bilinemiyorken, bu reklam model ile sürücülere araç içerisindeyken erişim sağlandı.

Müzik endüstrisi ve müzik dinleme araçları teknoloji sayesinde gün geçtikçe değişiyor. Ancak insanların otomobillerinde müzik dinleme alışkanlığı hala devam ediyor. Günümüzde pek çok kişi, yolda ve trafikte kişiselleştirilmiş dinleme deneyimi sunan müzik platformu Spotify’ı tercih ediyor. Yapılan araştırmalara göre, araç kullananların yüzde 87’si arabada müzik dinliyor ve yüzde 55’i müzik dinleme platformu olarak Spotify’ı tercih ediyor. Son beş yılda otomobilinde en az bir kez çevrimiçi yayın hizmeti kullanan kişilerin sayısı yüzde 26’dan yüzde 44’e kadar yükselmiş durumda. Spotify kullananların yüzde 34’ü ise uygulamayı otomobillerinde kullanıyor ve kişisel tercihlerine göre müzik dinliyor. Türkiye, Spotify’ı en fazla kullanan ülkelerden biri. Bugün Türkiye’de Spotify kullanıcıları günde aktif olarak ortalama 2 saatten fazla zaman geçiriyor.

İLGİLİ HABERLER