THY, 19 Mayıs şerefine dünyanın en yüksek katılımlı uçuşunu gerçekleştirecek: #TK1919

23 Nisan’da TK-1920 sefer sayılı uçuşuyla gökyüzüne ay yıldız çizerek en büyük Türk bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs için de #TK1919 sefer sayılı tarihi bir uçuşa hazırlanıyor.  

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı: “23 Nisan’ın 100. yılında dünyanın en büyük bayrağını gökyüzüne açan Türk Hava Yolları, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel, tarihi bir uçuş daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenecek bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşecek. 19 Mayıs günü İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilecek TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir olacak. Bu tarihi sefere evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler ise www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletleri oluşturabilecek. Oluşturulan hatıra biletleri bugünden itibaren #TarihiYolculuk ve #TK1919 sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılabilecek.” denildi.

Türk Hava Yolları’nın bu tarihi yolculuk için tasarladığı simgesel biletler tasarımlarıyla da oldukça beğeni topladı. Kampanya Tribal Worldwide İstanbul imzası taşıyor…

İLGİLİ HABERLER