TBWA Worldwide Uluslararası Başkanlığına Cem Topçuoğlu atandı

Dört yıldır TBWA Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanlığını yürüten Cem Topçuoğlu, TBWA Worldwide Uluslararası Başkanlığını görevine getirildi. 

Bu atamayla Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika sorumluluklarına, Finlandiya, İrlanda, İtalya, İspanya, İsveç gibi Batı Avrupa ülkelerini de katan Topçuoğlu, yeni görevinde TBWA Worldwide Başkanı ve CEO’su Troy Ruhanen’e direkt raporlamaya devam edecek.

Cem Topçuoğlu hakkında:

İstanbul’da doğan Cem Topçuoğlu, Marmara Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra reklamcılık kariyerine Grey’in önce İstanbul sonra New York ofisinde çalışarak başladı. Grey’de çalıştığı süre zarfında müşterileri olan Procter & Gamble ve Bristol-Mayers’in de içinde bulunduğu hızlı tüketim ürünleri segmentinde tecrübe kazandı.

Daha sonra İstanbul’la dönerek Başkan Yardımcısı oldu. 1993’te kendi ajansını açan Topçuoğlu, 1999 yılında TBWA ile ortaklık kurarak şirketi Türkiye’nin lider ajansı konumuna getirdi.

2015 yılında TBWA\ Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Başkanlığına getirilen Topçuoğlu, görevi boyunca yönettiği pazarlarda TBWA’in globalde geliştirdiği tüm yeni uygulamaları bu bölgelerin kültürel kodları ve yerel dinamiklerine göre adapte etti ve veri analizi uygulamalarını yerleştirdi.

İLGİLİ HABERLER